Здійснено історичний екскурс української церковної музики у ХХ-ХХІ ст. - Різдвяна тема в українській хоровій та сценічній музиці періоду незалежності

Здійснено жанрову класифікацію та етапи освоєння жанрових різновидів духовної музики у творчості сучасних композиторів України, прояву у їх творчості національної традиції, опосередкування у творчості духовних літургійних творів різдвяної тематики.

Практична цінність дослідження полягає у можливості використання його матеріалів у лекціях з української народної музичної творчості, українознавства, історії української музики, української хорової літератури, аналізу музичних форм, тематичних лекційних циклів, спецкурсів на музичних факультетах вищих навчальних закладів культури й мистецтва, курсах підвищення кваліфікації, при підготовці підручників, збірників та іншої навчально-методичної літератури з музичного навчання та виховання.

Особистий внесок здобувача. Вперше проаналізовані твори сучасних українських композиторів на різдвяну тематику та виявлені особливості втілення теми Різдва в нових історико-соціальних умовах.

Окремі теоретичні та методичні положення дисертації пройшли апробацію на засіданні кафедри історії музики ЛНМА ім. М. В. Лисенка і наукових конференціях: Різдвяна тема в творчості В. А. Моцарта // "В. А. Моцарт: погляд з ХХІ сторіччя" (7 - 10 квітня 2006). Різдвяна тема в духовних творах львівських композиторів // Конференція молодих вчених в ЛДМА ім. М. Лисенка (15 - 16 лютого 2007). Різдвяні символи в духовних творах сучасних українських композиторів //"Людина і музика" (4-5 жовтня 2005 р.) "Особливості обробок колядок і щедрівок в композиторській практиці 90-х рр. ХХ ст." // Сьома практична конференція Українського товариства аналізу музики "Музична творчість та наука: параметри взаємодії" - 21-25 листопада, Київ, 2006 р.

Публікації. Матеріали дисертації опубліковано у збірках наукових праць, три з них - у спеціалізованих фахових наукових виданнях, затверджених ВАК України.

Структура дисертації. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, що містить 213 позицій, і додатку. Обсяг основного тексту - 162 с., загальний обсяг роботи 182 с.

Похожие статьи




Здійснено історичний екскурс української церковної музики у ХХ-ХХІ ст. - Різдвяна тема в українській хоровій та сценічній музиці періоду незалежності

Предыдущая | Следующая