Вступ - Побутова культура провінційного римського міста

Актуальність теми дослідження. Проблеми історії римської культури привертали і привертають пильну увагу широких кіл читачів, так і фахівців різних галузей науки - істориків, археологів, лінгвістів, літературознавців, мистецтвознавців, істориків права та ін. Інтерес цей багато в чому визначається величезним значенням культурної спадщини, яку залишив Рим наступним поколінням.

Накопичення нового матеріалу, отриманого в результаті археологічних розкопок останнього часу, знахідки фрагментів творів аитичпых авторів, папірусних текстів, епіграфічних пам'ятників дозволяють по-новому поглянути на ряд усталених, традиційних уявлень про римської культурі.

Під таким кутом зору розглядається як вплив Риму на провінції (романізація), так і вплив провінцій на Рим (ориентализа-ія, варваризація, эллинизация), причому автори виходять пе з окремих, більш або мепее суттєвих ознак такого взаємовпливу, а з взаємодії різних соціально-економічних систем і укладів.

Мета роботи: проаналізувати побутову культуру провінційного римського міста.

Завдання роботи:

    - розглянути особливості римських провінцій; - проаналізувати побутову культуру провінційного римського міста; - зробити висновки.

Предмет дослідження - побутова культура провінційних мість Риму.

Об'єкт дослідження - документи, пам'ятки, аналіз епітафій періоду.

Джерельна база.

Кілька слів про характер джерел, якими володіє дослідник. Здебільшого - це дійшли до нас сотні і тисячі латинських написів - будівельних, вотивних, дарчих, які громадяни міст ставили на площах, присвячували в храмах або зміцнювали на фронтонах і стінах громадських і культових будівель, а також безліч епітафій, відкритих в римських некрополях. Свідчення цих пам'яток носять документальний характер. Вони жваво і безпосередньо передають той неповторний колорит давно минулої епохи, яка уражує щоразу своєю глибокою оригінальністю.

Методи дослідження. Їх основою є комплексний підхід до цієї теми із переважанням історико-типологічного методу. Системний та всебічний аналіз посуду дав змогу використовувати як загальноісторичні, так і спеціальні наукові методи: природничих наук (бінокулярна, електронна мікроскопія, хіміко-фізичний аналіз, радіовуглецеві та палеоботанічні дослідження), експериментального моделювання (експеримент, фізичне моделювання, трасологія), етноархеології (порівняльно-етнографічний, порівняльно-історичний), а також - класифікаційно-типологічний метод та метод відносної хронології.

Структура роботи: дана робота складається зі вступу, двох розділів з підрозділами, висновку і списку літератури.

Похожие статьи




Вступ - Побутова культура провінційного римського міста

Предыдущая | Следующая