Вступ - Афінська культура освіти і виховання

Особливу увагу Греція приділяла вихованню, що дозволило їм створити культуру, що встановила еталон прекрасного в архітектурі, скульптурі, музиці, літературі, повністю зберігається і в наш час. Величезним впливом у Греції користувалися філософи Платон, Аристотель, Сократ, а також близькі до них Піфагор, Евклід, Архімед, відомі нам більше як математики. У грецькій системі виховання мистецтво, наука і спорт були нерозривно пов'язані. Кволе тіло, відсутність музичного слуху і неписьменність засуджувалися, (це не стосувалося нижчих верств населення і рабів). Втіленням еллінського духу були Олімпійські ігри, що проводилися в 8-4 століттях до н. е.. і включали спортивні змагання, театральні та релігійні дії.

Метою даної роботи є визначення культурологічних обгрунтувань виховання застосовуваних у стародавніх Афінах. У цій роботі розглянута проблема виховання як частини культури стародавньої Греції. Так як стародавня Греція не була однорідним державою нами розглянута система виховання її особливості в Афінському полісі.

Зокрема в Афінах величезне значення надавалося естетичному вихованню допомогою театру та образотворчого мистецтва громадян. У класичну ж епоху провідним жанром стає драма, а обов'язковим атрибутом архітектури кожного міста - театр.

У роботі розглянуті грецька міфологія і література і її виховне значення на громадян. Платон називав Гомера "Вихователем Греції".

У даній роботі ми розглянули систему виховання в древніх Афінах як частина культури античності. Відповіді на питанням впливу на життя стародавніх греків театру та образотворчого мистецтва знайдено в джерелах: К. Куманецкий "Історія культури Стародавньої Греції та Риму", Л. Любимов "Мистецтво Стародавнього Світу", "Культурологія" під редакцією С. М. Іконникової, В. П. Большакова.

Виховання поезією і музикою А.-І. Марра "Історія виховання в античності (Греція)".

Похожие статьи




Вступ - Афінська культура освіти і виховання

Предыдущая | Следующая