ВСТУП - Комплексне краєзнавче дослідження Білопольського району

Актуальність. Щоб по справжньому пізнати свій рідний край та його населення, необхідно вивчати природні особливості території, а також історію, мову, культуру. І не тільки культуру, що створена талановитими архітекторами, художниками, музикантами, акторами, письменниками, вченими, але й ту, що в продовж багатьох століть творилася в народному середовищі, передавалася від покоління до покоління, безпосередньо розвивалася і водночас зберігала певні стійкі риси, які утверджувалися, поширювалися тобто ставали традиційними.

Ця традиційна культура тісно повязана з природними умовами, історичним буттям народу, способом його життя. Вона виражена в різних формах: матеріальній ( будівлях, знаряддях праці, ремеслах, саморобних засобах праці ) і духовній ( звичаях, обрядах, мистецьких виробах, творах усної народної творчості ).

Краєзнавство є комплексною наукою, що різнобічно вивчає окреслену частину країни. Основним завданням краєзнавства є вивчення рідного краю. Предметом такого вивчення є окремий регіон. Об'єктами дослідження є його історія, природа, населення, господарство, культура, памятки матеріальної і духовної культури.

Пізнання рідного краю духовно збагачує людину, особливо молодь, виховує повагу до своєї Батьківщини, формує духовне укріплення людини. Все вищесказане і зумовило вибір теми дипломної роботи.

Метою роботи є комплексне краєзнавче дослідження Білопольського району.

Для досягнення поставленої в роботі мети необхідно виконати ряд завдань:

    1). визначити роль і місце краєзнавства в структурі географічних знань; 2). вивчити природні особливості території району; 3). дослідити історію освоєння природних ресурсів Білопільщини людиною та процес поступової антропогенної трансформації ландшафтів; 4). розробити комплекс уроків та позашкільних заходів для середньої школи на основі матеріалів даної дипломної роботи

Об'єктом дослідження в дипломній роботі є територія Білопольського району Сумської області.

Предметом дослідження є історія та специфіка взаємодії природи і суспільства на території Білопільського району.

Інформаційно-статистичною базою для написання дипломної роботи слугували статистичні дані Білопільського районного управління статистики, фондові матеріали Білопільського районного та Сумського обласного краєзнавчих музеїв.

Накопичений масив даних оброблявся за допомогою наступних методів:

    - Статистично-математичний; - Картографічний; - Порівняльно-географічний; - Історико-географічний.

Дипломна робота складається з 3-х розділів.

Похожие статьи




ВСТУП - Комплексне краєзнавче дослідження Білопольського району

Предыдущая | Следующая