Висновки - Побутова культура провінційного римського міста

Отже, римське провінційне місто, його культура і ідеологія виникали і розвивалися неодночасно в різних областях римського світу, що було обумовлено перш за все тим, коли саме та чи інша провінція увійшла до складу Римської держави і на якому рівні суспільного розвитку знаходилося її населення напередодні римського завоювання.

Розвиток міста залежав також від характеру колонізації, що тягло за собою поширення в провінціях римських інститутів у сфері соціально-економічного життя, а також в сфері ідеології і культури і що всюди в імперії становило зміст того процесу, який в літературі зазвичай називають романизацией.

Римська колонізація західних провінцій почалася з часу Августа, коли до складу імперії увійшли великі області, населені різними племенами. Окремі західні провінції виявилися більш-менш схожими за своєю етнічною і соціальною структурою, що дозволяє говорити про наявність в Римській імперії кількох культурно-етнічних і географічних регіонів. Одним з таких регіонів були дунайські провінції. Завойовані майже все, за винятком Дакії, в правління Августа, вони за цілою низкою ознак становили в системі імперії єдиний комплекс. У колонізації дунайських провінцій значна роль належала ветеранам римських легіонів, і сам розвиток міського ладу на Дунаї почалося з заснування колоній ветеранів. У той же час в ці області імперії попрямував великий потік переселенців з інших провінцій.

Подібність в загальній картині романізації дунайських провінцій також у тому, що в початковий період римської історії боги, традиції і культура місцевого населення виявилися відсунуті на задній план. У той же час саме романізація дала можливість проявитися доримскій спадщини в різних сферах провінційного життя, а його взаємодія з римськими інститутами і традиціями зумовило своєрідність кожної з провінцій і кожної з провінційних культур.

Однак, розвиток римського провінційного міста відрізнялося деякою однаковістю, оскільки і кожне окреме місто, і кожна провінція були частиною римської політичної системи і їх розвиток було підпорядковано загальним закономірностям розвитку римського рабовласницького суспільства.

Антична цивілізація була насамперед і переважно цивілізацією міською, а тому кожне місто поєднувало у собі ті головні риси і ознаки, які так відрізняють античну цивілізацію від всіх інших.

Похожие статьи




Висновки - Побутова культура провінційного римського міста

Предыдущая | Следующая