ВИСНОВКИ - Рок-музика в Україні

Рок-музика - це узагальнююча назва для багатьох різних напрямів у сучасній музиці, що існують ще з 1950-х років. Також роком називають своєрідний спосіб життя деяких шанувальників рок-музики, що переріс у субкультуру. Термін не є повністю однозначним, адже приналежність деяких стилів музики до рок-музики заперечується.

Рок-музика має велику кількість напрямів: від танцювального рок-н-ролу до металу. Зміст пісень варіюється від легкого невимушеного до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музика протиставляється поп-музиці і так названій "попсі", хоча насправді чіткої межі не існує між поняттями "рок" і "поп", так як немало музичних явищ балансують на грані між ними.

Рок-музика зазвичай виконується рок-групою, що складається з вокаліста, гітариста (як правило він грає на електрогітарі), бас-гітариста і барабанщика, іноді клавішника. А взагалі цей склад групи є досить не стійким, у плані того, що він легко змінюється. А саме, у багатьох групах вокаліст є ритм-гітаристом, присутній соло-гітаристі і не обов'язково вони будуть грати на електрогітарах, ну, а решта не змінна.

Рок - це з одного боку, рупор молоді, музичне втілення тих, що роздирають її суперечливі настрої та конфлікт із загальноприйнятими нормами. З іншого боку, рок - один з інструментів шоу-бізнесу, направлений на комерційний прибуток в індустрії розваг. Ця подвійна природа і обумовлює суперечності розвитку жанру. По суті, вся історія складається з схожих циклів, на початку кожного - бунт, протест, народження нових стилів і нових цінностей, виникнення груп і виконавців-основоположників стилю, а згодом і поступовий процес комерціалізації, виникнення вторинних рок-груп, адаптації до способу життя.

Українська рок-музика виникла на закінчені 60-х років і була представлена творчістю аматорських біг-бітових та ритм-енд-блюзових команд. На початку 70-х років їх або заганяли в підпілля (наприклад групи "Еней" чи "Гуцули") або перетворили на професійні ВІА (вокально-інструментальні ансамблі) (наприклад "Ореол"). Друга хвиля українського року виїхала у РРФСР (Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка) ("Діалог", "Крок", "Друга половина"). Утретє український рок відродився в епоху перебудови. По хвилі ейфорії, економічні негаразди загнали рокерів назад до клубів, але рух тримався на зусиллях окремих ентузіастів та декількох комерційно успішних гуртів (ВВ, Брати Гадюкіни, Океан Ельзи тощо). Нині український рок перебуває у стані росту на рівні зі світовими тенденціям.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ - Рок-музика в Україні

Предыдущая | Следующая