Канаби як римські провінційні міста: особливості, залагодить життя, населення - Побутова культура провінційного римського міста

Міський спосіб життя в провінціях характерний також для канаб. Канаба представляла собою цивільний селище, що виникло по сусідству з легіоном або з іншою військовою частиною, зазвичай на відстані 2-3 км від табору.

Відмінність канабан від міста полягало в тому, що канаба не мала власної території і розташовувалася на землі, яка перебувала у власності легіону. Це виключало можливість для населення канаб заняття землеробством, тому там процвітала торгово-реміснича діяльність, в чималому ступені пов'язана із забезпеченням потреб легіону і орієнтована також на торгівлю з варварською периферією.

Населення канаб становили дружини та діти легіонерів і ветеранів, їх раби і отпущенники, а також римські громадяни, уродженці інших провінцій і міст і місцеве населення перегринского статусу. Ветерани і римські громадяни утворювали в канабах громаду римських громадян, що існувала при легіоні: veterani et cieves Romani consistentes ad legionem II Adiutricem, як вона називається, наприклад, в канабах II Допоміжного Легіону в Аквінка. Ця громада римських громадян спочатку була організована в формі conventus civium Romanorum (свого роду сходки або збори римських громадян) і в юридичному відношенні була ближче до колегії, хоча фактично була містом і мала квазімуніціпальное устрій. На чолі таких зборів стояв куратор римських громадян. Conventus мав двох магістрів та двох едилів.

Для канаб характерний був міський характер забудови: прямокутне планування вулиць, форум, водопровід, каналізація, громадські терми, амфітеатр, власний некрополь.

До III ст. канаби представляли собою значні міські поселення з високорозвиненою торгівлею і ремеслом. Вони мали напів-муніціипальний устрій. Септимій Север дав статус міста канаб найбільших рейнських і дунайських фортець. Статус муніципія отримала канаба XIII здвоєні легіону в Апулії і канаба V Македонського легіону в Потаиссі. В Апулії по сусідству виявилося два міста: новий муніципій (municipium Septiimum Apulense) і старий муніципій, місцеве поселення Апулія, яке Марк Аврелій зробив муніципією, а Ком-мод - колонією. Муніципій, що виник з канаб, був зведений при імператорові Деції в статус колонії. Канаба II Допоміжного легіону в Аквінка, як уже згадувалося, була інкорпорована до складу міста. Населення нових міст було вписано в трибу імператора, а земельні території вони отримали за рахунок вилучення частини земель у легіонів.

Похожие статьи




Канаби як римські провінційні міста: особливості, залагодить життя, населення - Побутова культура провінційного римського міста

Предыдущая | Следующая