Розрахункові документи "Обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками", Матеріали в дорозі - Розрахункові документи

Основними документами при розрахунках з постачальниками та підрядниками є:

    v товарно-транспортна накладна; v довіреність (у випадку доставки товарно-матеріальних цінностей представником покупця); v приходна накладна; v податкова накладна (якщо постачальник є платником ПДВ); v прибутковий касовий ордер (якщо розрахунки відбуваються через касу підприємства); v акт про приймання матеріальних цінностей; v акт виконання робіт; v акт надання послуг.
Матеріали в дорозі

Матеріалами в дорозі називаються такі поставки, за якими підприємство акцептувало платіжні документи, а матеріали на склад по них ще не надійшли.

До обліку приймаються акцептовані платіжні документи незалежно від того, оплачені вони банком або не сплачені.

У журналі-ордері № 3 платіжні документи реєструються протягом місяця в графі "За неприбулий вантаж" і в графі "акцепт". Після закінчення місяця підприємство зобов'язане прийняти ці цінності на баланс, тобто записати за належністю до групи матеріалів, але на початок наступного місяця розрахунки за цими поставками не будуть закінчені.

При отриманні цінностей бухгалтерія отримає прибуткові ордери складів, оприбутковує їх на склад і на групу (без акцепту, тобто він вже був даний у момент платіжних вимог, а може бути, що ці рахунки вже й оплачені) по рядку реєстрації цього рахунку в не закінчених на початок місяця розрахунках.

При закритті журналу-ордера № 3, по закінченні місяця ця поставка по групі матеріалів буде як оприбуткована двічі.

При розрахунках з постачальниками за матеріальні цінності можуть бути виявлені "нестачі" або "надлишки" фактично надісланої кількості в порівнянні з документами постачальника, які оформляються актом.

Надлишки оприбутковуються за актом і розцінюються за обліковими цінами підприємства або за договірними (відпускними) цінами, потім враховуються до журналу-ордеру № 3 окремим рядком як невідфактуровані поставки.

Відділ постачання повідомляє постачальника про надлишки і просить виставити платіжну вимогу. У разі виявлення нестач бухгалтерія розраховує їх фактичну собівартість і пред'являє претензію до постачальника.

Сума нестач відноситься в дебет 374 рахунку "Розрахунки за претензіями" і в кредит 63 рахунку і відображається в журналі-ордері № 3 та Відомості № 3.3.

Після закінчення місяця показники даних журналу-ордера підсумовуються для отримання оборотів по рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" і перенесення їх у Головну книгу.

Похожие статьи




Розрахункові документи "Обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками", Матеріали в дорозі - Розрахункові документи

Предыдущая | Следующая