Облік формування фінансових результатів - Облік процесу збуту і визначення фінансових результатів

Від операційної діяльності підприємства одержують певний фінансовий результат. Фінансовий результат - прибуток або збиток, одержаний від діяльності підприємства.

У бухгалтерському обліку і фінансовій звітності операційну діяльність поділяють на:

Основну діяльність - діяльність, пов'язану з продажем готової продукції, робіт, послуг, а в торгівлі - товарів;

Іншу операційну діяльність - діяльність із передання в оренду основних засобів, нематеріальних активів; з продажу оборотних активів (які не є товарами, тобто активами, спеціально придбаними для продажу);

Діяльність з операцій із тарою, з інвентаризації, собівартість (продажу) іноземної валюти, з одержання грантів і субсидій, одержання (чи сплати) пені, штрафів, неустойок.

Фінансові результати від операційної діяльності обліковують на субрахунку 791 "Результат основної діяльності", на якому визначається прибуток (збиток) від діяльності підприємства.

На кредиті субрахунка відображають у порядку закриття рахунків суму доходів від реалізації готової продукції, товарів, робіт, послуг та від іншої операційної діяльності (рахунки 70 "Доходи від реалізації", 71 "Інший операційний дохід"), на дебеті - суму в порядку закриття рахунків обліку собівартості реалізованої готової продукції, товарів, робіт, послуг, адміністративних витрат, витрат на збут, інших операційних витрат (рахунки 90 "Собівартість реалізації", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут", 94 "Інші витрати операційної діяльності").

Аналітичний облік фінансових результатів ведеться за їх характером, видами продукції, товарів, робіт, послуг та іншими напрямами, визначеними підприємством самостійно.

На досліджуваному підприємстві бухгалтерський облік фінансових результатів організовано наступним чином (рис.2.2 ).

Рис. 2.2. Схема організації бухгалтерського обліку фінансових результатів

Важливим якісним показником ефективності діяльності підприємства є прибуток підприємства.

Бухгалтерські проводки з обліку фінансових результатів ВАТ "Городенківський сирзавод" на підставі додатка 26, представлені в табл. 2.11.

Таблиця 2.11

Бухгалтерські проводки з обліку фінансових результатів

На ВАТ "Городенківський сирзавод" за березень 2009 р.

Зміст господарської операції

Кореспонденція рахунків

Сума,

Грн.

Дебет

Кредит

Закриття рахунків доходів від реалізації готової проудкції

701

791

3353023,89

Списання на фінансові результати:

- виробничої собівартості реалізованої готової продукції

791

901

2856776,35

- сум адміністративних витрат

791

92

138472,57

-сум визнаних витрат на збут

791

93

140236,29

- інших операційних витрат

791

94

94141,77

Наприкінці звітного періоду сальдо рахунка 791 "Фінансові результати" переносять на рахунок 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)" і рахунок 791 "Фінансові результати" при цьому закривають. На ВАТ "Городенківський сирзавод" закриття рахунку 791 здійснюється в кінці звітного року.

Таким чином, обліком фінансових результатів та їх розподілом і списанням завершується бухгалтерський облік господарських процесів. Прибуток є головним фінансовим показником господарської діяльності підприємства, його ефективності, прибутковості й платоспроможності. Обсяг та структуру прибутку, його формування та використання можна визначити завдяки методам бухгалтерського обліку.

Похожие статьи




Облік формування фінансових результатів - Облік процесу збуту і визначення фінансових результатів

Предыдущая | Следующая