Організація технологічного процесу обробки інформації та форма ведення бухгалтерського обліку - Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві ТОВ "Західна консалтингова група"

На підприємстві використовується автоматизована форма ведення бухгалтерського обліку. Для цього використовується програма 1С 8.2

Різноманітні і гнучкі можливості системи 1С: Підприємство дозволяють використовувати її і як достатньо простий і наочний інструмент бухгалтера, і як засіб повної автоматизації обліку від введення первинних документів до формування звітності.

Програмний комплекс 1С:Підприємство володіє гнучкими можливостями організації обліку:

    - синтетичний облік по багаторівневому плану рахунків; - облік по декількох планах рахунків; - валютний облік і облік покриття валют; - багатовимірний аналітичний облік; - кількісний облік; - облік по декількох підприємствах в одній інформаційній базі.

Введення інформації в 1С:Підприємство може бути організоване різним ступенем автоматизації:

    - режим ручного введення операцій; - режим типових операцій; - режим автоматичного формування операцій за документами.

Складовими системи програм 1С:Підприємство є:

    - технологічна платформа; - конфігурації.

Технологічна платформа являє собою набір різних механізмів, що використовуються для автоматизації економічної діяльності і не залежать від конкретного законодавства і методології обліку.

Технологічна платформа може мати наступні компоненти:

Бухгалтерський облік -- призначений для обліку наявності і руху засобів підприємства та може використовуватися як автономно, так і разом з іншими компонентами 1С:Підприємство.

Оперативний облік -- призначений для обліку наявності і руху матеріальних і грошових коштів та може використовуватися як автономно, так і разом з іншими компонентами 1С:Підприємство.

Розрахунок -- призначений для автоматизації періодичних розрахунків і може бути використаний як автономно, так і разом з іншими компонентами системи 1С:Підприємство. Система 1С:Зарплата і Кадри представляє собою компоненту Розрахунок системи 1С. Підприємство.

Керування розподіленими інформаційними базами призначена для організації єдиної системи автоматизованого обліку на підприємствах, що мають територіально віддалені об'єкти: філії, склади, магазини, пункти прийому замовлень та інші підрозділи, не зв'язані локальною мережею. Ця компонента поставляється розробниками окремо.

Конфігурації є прикладними рішеннями. Кожна конфігурація орієнтована на автоматизацію визначеної сфери економічної діяльності і відповідає чинному законодавству. Конфігурація 1С. Бухгалтерія найбільш вдало пристосована для потреб малого бізнесу.

Вхідною інформацією в 1С бухгалтерія є операція, що відображує реальну господарську операцію на підприємстві. Операції можуть формуватися вручну або автоматично на базі документів, які вводяться в систему. Разом з операцією документ може генерувати бухгалтерські проведення.

1С:Бухгалтерія включає набір стандартних звітів, що дають змогу бухгалтеру одержати інформацію за довільний період, у різних розрізах і з необхідним ступенем деталізації. Програма за даними синтетичного обліку формує такі звіти: оборотно-сальдову відомість, шахову відомість, Головну книгу, журнал-ордер і відомість за рахунком, аналіз рахунка -- за період і за датами, картку рахунка, а також звіти з аналітичного обліку: оборотно-сальдову відомість за рахунком у розрізі об'єктів аналітичного обліку, аналіз рахунка у розрізі об'єктів аналітики, аналіз об'єкта аналітики за рахунками, картку операцій за об'єктом аналітики. Склад і зміст регламентованих звітів, тобто призначених для передачі різним контролюючим інстанціям, визначаються різними державними органами. До них входять: Звіт малого підприємства, Розрахунок єдиного податку, Форма № 8ДР, Декларація про ПДВ, Довідка про сумісників і т. ін.

Інструментальні засоби настроювання (Конфігуратор) дають змогу пристосувати програми комплексу 1С:Підприємство до особливостей обліку на підприємстві, змінювати окремі параметри (наприклад, коди рахунків, субрахунків, аналітичних рахунків, їх назви, ставки податку), досить повно описати і модифікувати правила виконання розрахунків, налаштувати зовнішній вигляд форм введення інформації і форм звітів. Налаштування алгоритмів роботи системи здійснюється за допомогою вбудованої об'єктно - орієнтованої мови.

Похожие статьи




Організація технологічного процесу обробки інформації та форма ведення бухгалтерського обліку - Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві ТОВ "Західна консалтингова група"

Предыдущая | Следующая