Чутки в PR: теоретичний аспект, Визначення, характеристика та особливості чуток в PR - Чутки як інструмент PR

Визначення, характеристика та особливості чуток в PR

Інтерес до чуток носить невипадковий характер. Цей спосіб передачі інформації має тисячолітню історію і, незважаючи на розвиток технічних засобів комунікації, він відіграє важливу роль у суспільстві. Мова йде як про колективні тривожних очікуваннях великих груп людей, так і про інформаційні потреби, інтересах - саме ці чинники активно використовують чутки.

Існує кілька визначень чуток :

Чутки - це комунікативна одиниця, досить частий елемент масового спілкування.

Чутки - це циркулююча форма комунікації

Чутки - це інформація, яка поширюється без надання загальноприйнятих свідоцтв достовірності. Іноді вона підтверджується, але в більшості випадків виявляється помилковою.

Чутки - це система комунікацій, яка існує паралельно з офіційними джерелами.

Чутки - це самотранслірующееся повідомлення. Протидія ситуації не завжди може перешкодити поширенню слуху. Самотранслірующееся повідомлення таке, що його важко утримати в собі. Людина в будь-якому випадку намагається передати його далі, а передавши, відчуває психологічне полегшення.

Чутки - це відповідь на громадську бажання, уявлення. У ньому укладений аж ніяк не індивідуальний інтерес. Реально : слух - це спілкування натовпу.

Чутки є непрямий прояв колективного несвідомого, визначених архетипових проявів. Це відповідь на колективні тривожні очікування, які є в кожному. Слух як комунікативна одиниця завжди спирається на певні, іноді замутнені комунікативні наміри.

Всі представлені визначення підкреслюють лише деякі аспекти і характеристики чуток, тому що дійсно непросто однозначно охарактеризувати таке складне явище.

Чутки діляться на дві принципово протилежні за своїм "духу " групи : стихійно виниклі і штучно створені. Перші те саме що анекдотам, фольклору і являють собою результат "колективного народної творчості " на якісь злободенні і актуальні для людей теми; історія їхнього існування налічує тисячі років. Другі набагато молодше, вони є продуктом, насамперед, інформаційних війн та пропаганди 20 століття. Їх творці - спеціально підготовлені співробітники, які враховують ряд факторів, перш ніж випустити в світ своє "дітище ". Вони намагаються вирішити деякі завдання за допомогою "впровадження" чуток в середу аудиторії їх комунікативного впливу, таким чином, вони впливають на поведінку людей, їх емоції, цінності і т. д. Тут їх діяльність пов'язана з низкою труднощів, бо чутки як засіб пропаганди, маніпуляції свідомістю, психологічного впливу використовувалися, а от як засіб непрямої реклами та PR-впливу - це ноу-хау останніх років, тут досвіду вкрай мало.

До основних причин виникнення чуток відносяться:

Ь різнобій і різноплановість інформації про подію;

Ь тривала затримка в ухваленні рішення;

Ь паніка;

Ь наявність організаційних проблем.

Похожие статьи




Чутки в PR: теоретичний аспект, Визначення, характеристика та особливості чуток в PR - Чутки як інструмент PR

Предыдущая | Следующая