Вступ - Технологія поліграфічного виробництва

Товариськість українців робить ринок досить вузьким, багато друкарні добре знають один одного. Тому буквально одна невдача постачальника може серйозно підірвати його бізнес. Цей же фактор напевно дозволяє деяким конкурентам домовлятися в тендерних угодах, не допускати сильного падіння цін, ділити прибути і моральне задоволення від виграної угоди між різними сторонами.

У той же час в деяких речах українські поліграфісти йдуть в ногу з часом і навіть випереджають російських колег. Завдяки грамотній митній політиці та податкового законодавства України, в країну в останні роки завезено багато одиниць великої поліграфічної техніки: рулонних друкарських машин, великоформатних багатоколірних листових офсетних машин. Йде природний процес укрупнення друкарень і витіснення дрібних фірм з ринку. Спостерігається спеціалізація серед друкарень: хтось концентрує свою увагу на періодиці, хтось займається тільки етикеткою, бланками, цінними паперами тощо Потроху спливає час універсальних підприємств, готових братися за будь-яке замовлення Як я вже писав, найбільша кількість поставок поліграфічного устаткування йде з Чехії та Німеччини. До японського обладнанню на Україні поки ставляться з недовірою. Можливо виною тому недостатня активність постачальників і географічна віддаленість країни висхідного сонця. Можливо, просто ринок не доріс до цього, але якщо практичні українці будуть брати приклад з розвиненою Європи або США, то пріоритети в майбутньому можуть змінитися. Принаймні перші гучні інсталяції великих друкованих машин від Komori, Mitsubishi і Ryobi на українській землі вже відбулися. Серед післядрукарського обладнання починають набирати популярність японські машини Duplo і Horizon. Ситуація також починає змінюватися і на вторинному ринку: крім техніки Adast та Гейдельберзі, люди шукають в Європі ті ж Ryobi.

Поліграфічні кадри на Україні випускає два поліграфічних інституту (у Києві та Львові ) і кілька коледжів. Незважаючи на це розумних фахівців на Україні не багато. Тому роботодавці дорожать ними, а співробітники в свою чергу нерідко змінюють своїх " господарів " у пошуках кращої долі. Основну частку поліграфічного обладнання в країну завозять близько десятка великих постачальників. У список безперечних лідерів ринку входять такі фірми, як "ВІП Системи", "Гейдельберг", "Київполіграфмаш", "МакХаус", "Інтертехнодрук", "Поліграфічні системи", "Палітра", "УПГ" ("Українська Поліграфічна Група"). Помітну роль серед постачальників починають грати представництва російських поліграфічних фірм: "Апостроф", "Варіант", "Нісса" і "Ям Інтернешнл". Щоб нікого не образити, назви фірм в обох списках наведені в алфавітному порядку. Майже всі основні світові виробники мають своїх постачальників на Україні. Дехто з великих вендорів працюють з декількома постачальниками, мабуть поки не визначившись у своїх перевагах.

Взагалі хочеться вірити, що, незважаючи на велику кількість постачальників, робота знайдеться всім. У 2004 році Польща та інші найближчі сусіди України із заходу вступила до Євросоюзу. Природним наслідком цього, на внутрішньому ринку тієї ж Польщі повинні зрости ціни на поліграфічні послуги, щоб не допустити демпінгу всередині єдиної Європи. В результаті це дуже сприятливо може позначитися на місцевому ринку. Люди готуються до потоку замовлень з Заходу і поліграфічного буму на Україні, як це було раніше в тій же Польщі, поліграфія якої піднялася на замовленнях з Європи ( завдяки цінам ) та країнах СНД ( через рівень обладнання). Принаймні, попит на сучасне високопродуктивне обладнання в Україні вже відзначається.

Похожие статьи




Вступ - Технологія поліграфічного виробництва

Предыдущая | Следующая