Вступ - Книгодрукарство в Україні у ранньоновий час

Докладне вияснення історії нашого друкарства має для нас, українців, велике значення, бо якраз воно особливо яскраво підкреслює стан нашої давньої культури, якраз воно показує, якими культурними були ми в старовину. Стан нашого давнього друкарства давав нам тоді повну змогу не тільки займати почесне місце серед цілого слов'янського світу, але й дорівнюватися технікою своїх видань культурним народам Європи.

Але перед виникненням друкарства, книжки у часи Київської русі писались вручну або переписувалися. Зазвичай освітні осередки водночас ставали й центрами виготовлення книжок.

У зв'язку з розвитком культури зростав попит на книги. Як і раніше, в монастирях, зокрема в Києво-Печерській лаврі, переписувалися книги і збиралися рукописи. Цінні зібрання рукописних книг були при Перемишльській єпископській кафедрі, в монастирях Лівобережжя, Волині, Галичини, Закарпаття, Буковини. У другій половині XVI -- на початку XVII ст. щораз частіше переписуванням книг займалися також світські люди, зокрема вчителі, студенти. Однак розмножування книг переписуванням уже не могло задовольнити потреб суспільства. Це й зумовило поширення друкарства -- однієї з найважливіших передумов прискорення дальшого культурно-наукового і технічного розвитку.

Похожие статьи




Вступ - Книгодрукарство в Україні у ранньоновий час

Предыдущая | Следующая