Техніка безпеки при роботі на обладнанні - Процес вироблення книги

Техніка безпеки при роботі на касетній фальцувальній машині:

    1. Забороняється працювати на машинах з неподібраним під головний убор волоссям, розпущеними хустинками, не зав"язаними кінцями хустинок... 2. Невикористані касети вимкнути і найдійно закріпити; 3. Перед пуском машини:

Перевірити окремі секції вручну, щоб переконатись в їх справності;

Перевірити стан вмикаючих, вимикаючих, блокуючих, гальмівних пристроїв;

Ввімкнути загальний вводний вимикач.

    4. При пуску машини на робочий хід дати пусковий сигнал. 5. При ввімкненій в електромережу машині забороняється:

Установлювати формат, редагувати самонаклад, виймати и встановлювати касети;

Зклеювати (зшивати) стрічки виводного транспортера;

Устраняти неполадки, змазувати і чистити машину.

6. При роботі машини категорично забороняється:

Вирівнювати або поправляти листи на нижній столі самонаклада;

Виймати зім"яті зошити з касет;

Переставляти упори в касети;

Збирати обривки паперу з-під машини;

Поправляти (натягувати) стрічки виводного транспортера;

Доторкатись до рухливих частин машини і опиратись на огорожу.

    7. Для знешкодження неполадок вимкнути машину. 8. Не залишати машину ввімкненою на робочий хід. По закінченні роботи вимкнути машину з електромережі. 9. Забороняється захаращувати робоче місце віддрукованою та сфальцованою продукцією. Пачки сфальцованих аркушів укладають в штабелі тільки на спеціально відведеній для цієї цілі площі. Висота штабеля не повинна перевищувати 1,6 м.

Правила безпеки при роботі на аркушепідбірних машинах:

При (підготовці машини до роботи особливу увагу звернути на дію включаючих, блокуючих та гальмових пристроїв.

Пускати машину на робочий хід дозволяється тільки машиністові.

Перед пуском машини на робочий хід перевірити відсутність обслуговуючого або ремонтного персоналу в небезпечному зоні й дати попереджувальний сигнал.

Стелажі із гніздами для зберігання аркушів, а також стіл на прийманні машини повинні бути справними, а їхня поверхня гладенькою.

Під час роботи машини категорично забороняється:

    А) поправляти зошити на транспортері; Б) виймати застряглі зошити або скомплектовані книжкові блоки в місця переходу із транспортера на приймання; В) поправляти й регулювати присоси; Г) доторкатися до щипців або інших частин, що рухаються, машини; Д) усувати які-небудь неполадки, а такі робити чищення, змащення й обтирання машини; Е) обпиратися й низько нагинатися над працюючою машиною; Ж) виймати з-під машини упалі зошити, ганчірки, інструмент і т. п. 6. Під час усунення неполадок категорично забороняється тримати руку на пусковій кнопці (тязі).

Стежити за надійним кріпленням огороджень і справним станом блокування.

Бути уважним при прийманні блоків, щоб не допускати удару планками, що викладають.

Прокладки, ремені й мотузки складати в спеціальні ящики-стелажі.

При різанні ножем його лезо направляти долілиць від себе.

Не залишати без догляду увімкнену на робочий хід машину. При відході з робочого місця відключити машину від електромережі.

Правила безпеки при роботі на блокообробному агрегаті типу БЗР:

Перевірити справність агрегату, наявність, справність і міцність кріплення запобіжних пристроїв, огороджень, звернувши особливу увагу на міцність кріплення ножів, включаючих, вимикаючих та блокуючих пристроїв, а також звукової й світлової сигналізації.

Всі підготовчі роботи вести тільки з дозволу машиніста-бригадира при виключеному загальному вступному вимикачі й запаленій сигнальній лампі.

Категорично забороняється будь-якому члену бригади, крім машиніста, включати агрегат на робочий хід.

Міняти ножі, ролики для нанесення клеячи на корінець, регулювати ступінь обтиску й робити будь-які операції по технологічному налагодженню агрегату дозволяється тільки при виключеному загальному вступному вимикачі.

Ножі плитам прикріплювати поза агрегатом.

Різальні ножі переносити тільки закріпленими в спеціальних дерев'яних футлярах.

Не брати ножі руками з боку відточеного краю.

При зміні ножів брати їх з футляра по одному й відразу ж прикріплювати до плит і встановлювати в агрегат; зняті ножі укладати й закріплювати у футлярі.

Ножі до плит кріпити надійно всіма болтами.

Перед увімкненням агрегату на робочий хід після попереднього сигналу перевірити, користуючись кнопкою "поштовх", справність і надійність роботи агрегату.

Перед пуском агрегату перевірити відсутність обслуговуючого або ремонтного персоналу в небезпечній зоні й дати попереджувальний сигнал.

Забороняється завантажувати блоки вручну у випадку виходу з ладу завантажувального пристрою.

Не приступати до роботи при несправності терморегуляторів для металевої підпружиненної плити (при застосуванні термоклею) і клейової ванни.

Забороняється працювати при несправному блокуванні, що запобігає пуск електродвигуна привода клейового апарата, до розігріву клеячи в клейовій ванні до заданої температури.

Категорично забороняється працювати на агрегаті з термоклеем, якщо при зупинці агрегата не опускається нагрівальна плита.

Під час роботи агрегату категорично забороняється:

    А) поправляти блоки в завантажувальному пристрої або на транспортері; Б) регулювати відстань між барвистими валиками; В) додавати фарбу; Г) перевертати марзани в різальних секціях; Д) виймати упалі блоки або інші предмети з-під агрегату; Е) усувати неполадки, виконувати технологічне налагодження, регулювання, чищення й змащення агрегату; Ж) доторкатися до частин, що рухаються, агрегату.

Виправлення ножів бруском зі спеціальною оправою дозволяються поза агрегатом.

Не залишати без догляду вімкнений на робочий хід агрегат. При відході з робочого місця відключити агрегат від електромережі.

Правила безпеки при роботі на блокообробному агрегаті типу БТГ

Перед початком роботи перевірити пускові, вимикаючі, блокуючі і гальмові пристрої. Перевірити надійне функціонування кнопок "стоп" для того, щоб кожний член бригади міг у будь-який момент зупинити агрегат.

Підготовку агрегату робити тільки при виключеному загальному вступному вимикачі.

    3. Категорично забороняється членам бригади, крім машиніста, пускати агрегат на робочий хід. 4. Перед пуском агрегату перевірити відсутність у небезпечній зоні обслуговуючого або ремонтного персоналу й дати попереджувальний сигнал. 5. Під час роботи агрегату категорично забороняється:
      А) поправляти книжкові блоки на шляху затискних лещат, а також у завантажувальній ринві; Б) поправляти марлю й каптал зі смужкою паперу або приклеювати марлю до блоку; В) заливати клей у клейову ванну; Г) міняти каптальні бобіни й заправляти каптал; Д) чистити калтальну секцію й клейові ролики; Е) обтирати, змазувати й регулювати агрегат; Ж) виймати з-під агрегату упалі блоки, смужки капталу, марлі або папери; З) доторкатися до механізмів, що рухаються.
    6. Категорично забороняється:
      А) регулювати відстань між стінками затискачів транспортера, міняти кашировальні колодки, ролики - клейових апаратів, встановлювати розмір подачі й рубання марлі, капталу, паперу при включеному вимикачі; Б) працювати на агрегаті, якщо несправні світовой і звуковий сигнали; В) виймати кінці марлі руками або якими-небудь предметами (ножицями, викрутками й т. п.) з каретки марлевої секції; Г) протирати або промивати під час роботи агрегату каптально-паперову секцію.
    7. Під час налагодження агрегату дозволяється користуватися кнопкою "поштовх" тільки наладчикові або машиністові-бригадирові. 8. Не залишати без догляду вімкнений на робочий хід агрегат. При відході з робочого місця відключити агрегат від електромережі.

Правила безпеки при роботі на ниткошвейних машинах і ниткошвейних автоматах типу НШ-6:

Забороняється працювати на автоматі з непідібраними під головний убір волосся, розпущеними хустками й з не зав'язаними кінцями косинок.

Перед пуском машини й автомата перевірити справність механізмів, провернувши маховик вручну.

Перед пуском машини на робочий хід вивести із зачеплення маховик ручного привода.

При включеному електродвигуні категорично забороняється:

    А) міняти й переставляти голки, гачки, шибери, заправляти марлю; Б) установлювати або знімати механізм різання ниток; В) просмикувати нитки в голки; Г) установлювати бічні розміри; Д) піднімати транспортер і регулювати рівень опускання верхнього ролика, регулювати хитні присоси; Е) усувати неполадки, чистити й змазувати машину; Ж) поправляти на транспортері зошита; З) знімати зошит із транспортера; И) виймати зошит з-під роликів, що виштовхують, машини; К) робити роботи з технологічного налагодження й доторкатися до механізмів, що рухаються; Л) чистити клеенаносячі планки ножем або іншими предметами. Для цього варто застосовувати спеціальні шкребки; М) захаращувати проходи пачками аркушів, що сшитыми блоками й т. п.

При розрізці марлі й ниток користуватися гострим ножем. Пальці рук повинні перебувати на відстані не менш 0,5 см від лінії різу.

При зміні голок і гачків категорично забороняється користуватися несправною викруткою або викруткою невідповідного розміру.

Для заточення ножів користуватися тільки бруском їв спеціальній дерев'яній оправі.

    9. Для підтримування зшитих блоків на прийомному столі не можна користуватися випадковими предметами. 10. Клейовий апарат наприкінці зміни обов'язково вимити водою й витерти сухою ганчіркою.

При роботі на ниткошвейних автоматах типу ПШ-6 необхідно додатково дотримуватися наступних правил техніки безпеки:

    11. Перед пуском автомата необхідно:
      А) виключити загальний вступний вимикач; Б) провернути кілька разів автомат вручну, щоб повністю переконатися в справності механізмів; В) перевірити роботу пульта сигналізації; Г) перевірити надійність роботи вмикаючих, вимикаючих і блокуючих пристроїв при обриві ниток, заповненні прийомного стола, неподанню зошитів і ін.; Д) перевірити роботу вакуум-насоса.

Стежити за тим, щоб масло не випливало через сальник.

При перевірці автомата на холостому ходу виключити двигун вакуум-насоса й блокування.

При автоматичній зупинці машини категорично забороняється включати її на робочий хід, не виявивши причини зупинки й не усунувши неї.

Робітником, що обслуговує автомати типу АНШ, категорично забороняється:

    А) відкривати шафу з електроустаткуванням; Б) знімати захисні кожухи з электроапаратів; В) робити перемикання в електросхемі автомата; розбирати, регулювати й ремонтувати електроустаткування; Г) залишати без догляду включений на робочий хід автомат. При відході з робочого місця автомат відключити від електромережі.

Правила безпеки при роботі на форзацеприелеєчних автоматах:

    1. Перед початком роботи перевірити справність машини, провернувши її вручну, наявність і міцність кріплення огороджень. 2. Категорично забороняється в магазинах ставити, замість вантажних кареток інший вантаж або доповнювати його іншими важкими предметами. 3. При включеному електродвигуні й у роботи автомата категорично забороняється:
      А) регулювати положення присосів і силу затискача зошитів і форзаців; Б) регулювати клейовий апарат, а також виконувати інші роботи по налагодженню машини; В) робити чищення, змащення, технологічне переналагодження й усувати неполадки в машині; Г) знімати огородження, ставати впритул до них і опиратися на них; Д) торкатися до частин машини, які рухаються; Е) виймати з машини аркуші, форзаци, які впали.
    4. Пролитий на підлогу й механізми автомата клей негайно витерти. 5. Не залишати без догляду автомат, включень на робочий хід. При відході відключити машину від електромережі.

Техніка безпеки при роботі на картонорубілці:

    1. Перед початком роботи перевірити її справність. 2. Перед установленням розміру піднати ніж в верхне крайне положення. 3. Бути обережним при подачі продукції до упору лівою рукою, щоб піприжимом не зажав пальці. 4. В час різання відпустити прижим, нажав на педаль ногою. 5. При різанні матеріала забороняють класти ліву руку на прижим і випускати із рук рукоядку ножа. 6. При розкрої вузьких смуг тканини забороняється притримувати їх біля опору руками. 7. Після різки ніж установити в початкове (нижне) положення.

Техніка безпеки при роботі на бабінорізальній машині:

    1. Перед початком роботи перевірити ї справність. 2. Прочно закріпити видвижну втулку намотаного валика. 3. При пуску станка на робочій хід дати попереджувальний сигнал. 4. В час роботи станка категорично забороняється:
      А) заправляти матеріал; Б) поправляти розрізаний матеріал у ножів; В) витягувати у валиків нерозрізаний та матеріал, який нерозрізаний; Г) торкатися до рухаючих частин станка.
    5. Не залишати мшину без нагляду.

Техніка безпеки на кришкоробних машинах:

    1. Забороняється працювати на машинх з непідіюраним під головний убір волоссям, розпущеними платками, з незавязаними кінцями косинок і т. д. 2. Перед початком роботи перевірити надійність роботи вмикаючих, вимикаючих та тормозних пристроїв. 3. Пуск машини на робочий хід, всі піготовлені операції, а також операції по переналагодженні машини виконується тільки з дозволу машиніста бригадира. 4. Перед пуском машини необхідно:
      А) Ввімкнути сигнальну лампу. Б) Вимкнути загальний вивідний вимикач. В) Перевірити справність та прочність кріплення запобіжних пристроїв та огороджень.
    5. При ввімкненому загальному ввідному вмикачі категорично забороняється:
      А) заряджати в машину рулонну тканину та папір для відставу; Б) міняти або поправляти ніж для висікання кутів матеріалу; В) міняти зйомні голки для зняття обрізів матеріалу; Г) встановлювати розмір при переході на інший формат; Д) регулювати клейовий апарат та інші механізми; Е) виконувати чистку змазку та усувати інші неполядки в машині.
    6. перед пуском машини на робочий хід перевірити відсутність обслуговуючого персоналу в небезпечній зоні і дати попереджувальний сигнал. 7. Під час роботи на машині категорично забороняється:
      А) Поправляти та виймати засьрягший картон з магазину, змяту чи завернутий матеріал та відстав, поправляти та вирівнювати картонні сторонки біля рухомої каретки. Б) Знімати прилипші до ножа висічені кути. В) Проводити в загинаючі апарати матеріал або тканину. Г) Підхватувати або виймати палітурні кришки з рухомих каландруючих валиків. Д) Поправляти або надівати резинові наконечники на прироси самонакладу. Е) Мити календруючі валики. Ж) Виконувати змазку, чистку, та усувати різні неполадки в машині. З) Торкатися до рухомих частин машини.
    8. Змивку валиків клейового апарату виконувати тільки при вимкненому загальному виводному вимикачі. 9. Забороняється працювати на машині при відсутності або поломці зйомних голок, а також без терморегулятора клейового апарату. 10. Не залишати без нагляду ввімкнену на робочий хід машину, при уході вимкнути машину з електромережі.

Правила безпеки при роботі на книговставочних машинах:

Забороняється працювати на машинах з непідібраними під головний убір волоссями, розпущеними хустками, не зав'язаними кінцями косинок.

Перед початком роботи перевірити справність машини, включаючі і виключаючі пристрої, наявність і твердість кріплення огороджень і запобіжних пристосувань.

Перед пуском машини виключити загальний вступної вимикач і запалити сигнальну лампу.

    4. Категорично забороняється пускати машину на робочий хід при палаючій сигнальній лампі. 5. Всі допоміжні роботи (технологічне налагодження, змащення, чищення й т. п.) виконати тільки з дозволу машиніста-бригадира. 6. При включеному електродвигуні забороняється:
      А) переставляти упори; Б) регулювати клейові валики й заливати клей; В) робити переналагодження й регулювання при переході на вставку блоків іншого обсягу або формату; Г) регулювати самонаклад кришок; Д) ремонтувати, змазувати, обтирати й чистити машину; Е) міняти планку для вигибки шпації.

Перед пуском машини на робочий хід дати попереджувальний сигнал.

Під час роботи машини категорично забороняється:

    А) виймати й поправляти книжковий блок у зоні дії першого вирівнювача; Б) знімати й поправляти книжковий блок на піднімальних крилах під час руху ланцюгового транспортера; В) Брати непокриті книжкові блоки в захоплюючих планок у механізмі зняття книги із крила; Г) змивати й очищати крила ланцюгового транспортера; Д) виймати з машини застряглі кришки й книги; Е) чистити, змазувати й регулювати машину; Ж) торкатися до частин, що рухаються, машини. 9. При зміні планки для вигибки шпації щоб уникнути опіків рук користуватися спеціальною рукояткою. Зміну планки робити тільки при виключених нагрівачах. 10. Забороняється працювати на столах маючих наочну й розщеплену поверхню. 11. При роботі на книтовставочній машині "Крилатка" дотримувати наступних правил техніки безпеки:
      А) не поправляти й не знімати блок із крил при опусканні або в крайньому нижньому положенні; Б) не виймати й не поправляти застряглі папки в магазині; В) не поправляти щипці затискача кришок на позиції вставки; Г) не обмивати й не очищати від клею крила; Д) дотримувати обережності при накладці блоків на крила щоб уникнути ударів.
    12. Не залишати без догляду включену на робочий хід машину. При відході відключити машину від електромережі.

Правила безпеки при роботі на штрихувальних верстатах:

    1. При підготовці верстата до роботи необхідно:
      А) виключити електродвигун і нагрівання; Б) перевірити справність верстата, провернувши його вручну; В) перевірити надійність кріплення рухаючих планок, упорів і ножів; надійність роботи включаючи, виключаючи та гальмових пристроїв.

Стежити за температурою нагрівання й ножів.

Під час роботи верстата забороняєте:

    А) регулювати положення верхнього ножа й штовхачів; Б) виймати з-під ножів, неправильно покладену книгу; В) притримувати книгу рукою або поправляти її; Г) класти книги на верстат.

При включеному електродвигуні забороняється регулювати час вистою верхніх ножів, штовхачів і міняти положення нижнього ножа по висоті фіксатора.

При відході від верстата не залишати киигу затиснутою між ножами.

Не залишати без догляду включений на робочий хід верстат. При відході відключити верстат від електромережі.

Похожие статьи




Техніка безпеки при роботі на обладнанні - Процес вироблення книги

Предыдущая | Следующая