Ниткошвейна машина - Процес вироблення книги

Нитко швейний агрегат НШ-6. Автомат НШ-6 - базова модель уніфіційного ряду. Вона виконує шиття брошурним та палітурним стіжком (простим та приставним) при числі стіжків 3-6. при брошурному шитті розмір внутрішніх стіжків - 19 мм. а при палітурному зовнішніх стіжків - 9,5 мм, а при внутрішньому 19 мм та 28,5 мм.

Автомат розрахований на шиття блоків об'ємом 5-60 зошитів і форматом від 70х108/64 до 60х90/8 при швидкості роботи 70-100 об/хв..

Автомат НШ-6 має самонаклад - розкривач для передачі зошитів на боковий седлообразний стіл, швейну частину для шиття і рахувально-розділовий пристрій, керуючи роботою всіх основних механізмів. Крім того, автомат об лаштований рядом автоблокуючих пристроїв та системою сигналізації, які забезпечують безперебійну і надійну роботу навіть при багаточислельному обслуговування.

Автоблокуючий пристрій зупиняє автомат і подає звуковий сигнал на пульт управління в наступних випадках:

    1. при не подачі зошитів з магазину самонакладу, при їх відсутності в магазині, а також при застрявані їх в транспортері; 2. при обриванні нитки; 3. при поломці крючка або швейної голки; 4. при неправильній комплектові зошитів в блок; 5. при заповнені приймального стола зошитами-блоками.

Крім автоблокуючих пристроїв, автомат НШ-6 облаштований попереджувальним сигналом, дозволяючи своєчасно попередити зупинку автомату. Попереджувальна сигналізація вмикається при значному зменшенні числа зошитів в магазині самонакладу або у випадку, коли на приймальному столі зібралась велика кількість зшитих блоків але немає ще повного заповнення. Вся світлова сигналізація зосереджена на сигнальному пульті нитко швейного автомату.

Процес утворення стіжків, робота ниткопровода, клеєвого апарату і гойдаю чого стола підходять точно так як на машині НШ-6/1. Але наявність самонакладу який не тільки подає зошити, але і розкриває їх по середині потребує щоб зошити мали і лівий шлейф. Розміри додаткових елементів зошита - форзаці ілюстрації і т. д. повинні співпадати з розміром зошита без урахування шлейфа.

Самонаклад працює наступним чином - зошити покладені пачками в магазин самонакладу корінцем донизу, а головою в сторону швейної частини машини, переміщуються періодично з рухаючим транспортером до попередньої стінки магазину. В нижній частині передньої стінки магазина є проріз, в яку входять присоси, які відгинають корінцеву частину зошита. Відігнутий корінець зошита захвачують корінцеві клапани падаючого диска; при обертанні останнього зошит витягується з магазину. Виведений з магазину зошит розташовується по торкаючим та подаючим дискам і притримується направляючим режимом. Передня частина подовжньої половини зошита (шлейфа) утримується шлейфовими клапанами, ф які заходять на зошит не більше ніж на 3-4 мм. таким чином, шлейфові клапани захвачують тільки шлейф зошита і залишають вільною її другу половину. Падаючі диски разом з зошитом начинають обертатись в зворотньому напрямку, при цьому коротка половина зошита відходить від поверхні диска і зошит розкривається по середині. Розкритий зошит надвисає над нерухомим сідлом бокового сідла. В наступний момент відкриваються корінцеві і шлейфові клапани і зошит накидається на боковий стіл автомату.

Штовхач транспортера переміщує зошит бо боковому столу, проводить її під роликом клейового апарату, а вштовхуючи ролики передають зошит у швейну частину, де зошит вирівнюється по боковому упору, обжимаючи планка обжимає зошит по корінцю, і гойдаючи стіл передає зошит до швейної каретки. В процесі руху гойдаю чого стола по корінцю зошити проколюють отвори для входу швейних голок та крючків. Після утворення стіжків прошитий зошит за допомогою проштовхуючої планки виводиться на приймальний стіл.

Найбільш складна частина нитко швейного автомату - рахувально - розділовий пристрій, розташований з лівої сторони автомату під пультом керування. Рахувально-розділовий пристрій має рахувальний диск в якому встановлюють число зошитів блоку який зшивається. Рахувальний диск зв'язаний з розприділяючим барабаном, на якому закріплені звена основних механізмів: клеєний апарат, звено, яке робить холостий стіжок і марлеву петлю, і т. д. Розприділяючий барабан вмикається в роботу рахувальним диском, на якому за допомогою спеціального упору установлена цифра - число зошитів. В процесі роботи автомата рахувальний диск обертається разом з закріпленим на ньому упором. Як тільки упор доходить до потрібного положення він нажимає на ричав і включає відповідні механізми. Після зшивання всіх зошитів блока і утворення холостого стіжка рахувальний диск за допомогою противаги обертається в вихідне положення і весь технологічний процес повторюється спочатку.

Автомат має головний пункт керування, розташований зліва над рахувально-розприділяючим пристроєм, і додатковий пульт справа над самонакладом-розкривачем. На головному пульті розміщені: вимикачі, які включають автомат до мережі і вимикають з неї, головний привід, виштовхуючи ролики і всі основні сигнальні лампочки. На додатковому пульті розміщені кнопка "Стоп", вимикач вакуумної системи, рахувальник і лампочка, яка подає сигнал при необхідності поповнення магазину зошитами.

Похожие статьи




Ниткошвейна машина - Процес вироблення книги

Предыдущая | Следующая