Класифікація транспортних подорожей - Транспортне забезпечення в туризмі

Транспортні подорожі розглядаються як вид туризму. Транспортні подорожі - це подорожі організованих груп туристів за наявності путівок (ваучерів) за маршрутам з різних транспортних засобів. Вони класифікуються за низкою основних ознак:

    -способу пересування на маршруті (залізничний, морської, автобусний, річковий, авіаційний, інші види, комбінований) -виду використовуваного транспорту (поїзда, літаки, автобуси, теплоходи, човни, байдарки, плоти, підводних човнів, мотоцикли, велосипеди, повітряні кулі, дельтаплани) -побудови траси маршруту (лінійна, кільцева, радіальна, комбінована) -тривалості подорожі (короткочасні, багатоденні) сезонності (цілорічні, сезонні, разові).

>Применяемий з метою туризму Транспорт класифікується втричі виду:

Сухопутний, водний, повітряний.

Серед сухопутних засобів пересування найбільше зацікавлення з метою туризму представляє застосування автомобільного і залізничного транспорту.

Автомобільний транспорт найширше використовують у туризмі, оскільки забезпечує доставку туристів "від дверей до дверей".

Залізничний транспорт забезпечує досить високий швидкість перевезення туристів на середнє відстань комфортних умовах при поміркованих цінах.

Серед Водних транспортних засобів розрізняють: підводні (екскурсійні підводних човнів) і надводні (теплоходи, круїзні суду, морські пороми, прогулянкові суду, яхти) кошти.

Повітряні транспортні засоби містять у собі найрізноманітніші транспортні засоби: від літаків цивільної авіації до таких екзотичних, як повітряні кулі, дельтаплани.

У системі транспортного забезпечення у туризмі розрізняють:

    -туристські перевезення, що входять до основний комплекс туристських послуг, які включаємо в тур: доставка туристів від місця їх постійного проживання доречно призначення і навпаки; -трансферт - надання транспортних засобів задля забезпечення зустрічей - дротів туристів; -транспортне обслуговування програмних заходів ізтурам:екскурсионное обслуговування, виїзд на програмні заходи, відвідання околиць, переміщення маршрутам.

При плануванні свого подорожі турист враховує такі чинники, як швидкість доставки до мети поїздки, комфорт подорожі, вартість, можливість перевезення багажу та її вагу, можливість зупинки у шляху надходження, умови харчування, рівень шуму, вібрацій, умови для сну й відпочинку, можливість широкого огляду під час подорожі, наявність несприятливих екологічних факторів, і, звісно - безпеку.

По пріоритетам ці вимоги розподіляються у такому послідовності:

    - безпеку подорожі; -вартість будівництва і наявність різні пільги; -комфортабельність; - доставки; -інші чинники.

Чим більший набір позитивних чинників, то вище вартість транспортного подорожі, проте одне транспортний засіб не задовольняє наявних вимог.

Транспортні перевезення є найважливішим елементом туристкою інфраструктури і входять в основний комплекс послуг, що включаються до складу туристичного продукту. На них припадає основна частка в структурі ціни туру, що коливається залежно від тривалості та дальності подорожі від 20 до 60%.

Перевезення туристів здійснюються різними видами транспорту: наземним, повітряним, водним. Популярність або затребуваність різних видів транспорту для туристських перевезень залежить від географічного положення і кліматичних умов країни, її економічного розвитку, національних традицій, соціального положення і життєвого рівня людей і від інших факторів. У кожного виду транспорту є свої переваги і недоліки, обумовлені історичним розвитком, технічними, економічними та екологічними характеристиками, і щоб відпочинок дійсно вдався, потрібно ретельно проаналізувати як свого часу, так і свої можливості, для того, щоб зробити правильний вибір маршруту і типу транспорту, за допомогою якого здійснюватиметься пересування. Якщо хоча б один з цих факторів буде не врахований, швидше за все, враження від подорожі буде зіпсовано. Всі види транспортних систем переслідують одну головну мету - найбільш повне задоволення потреб мандрівників при реалізації послуг з перевезення. У зв'язку з цим має сенс говорити про транспортне обслуговування туристів як про сукупність цілого ряду послуг, призначених для перевезення туристів та їх багажу з одного пункту в інший з достатньою швидкістю і максимальним рівнем комфорту. "justify"> Актуальність теми даної курсової роботи зумовлена ​​тим, що послуги перевезень туристів, це складова частина індустрії туризму, перевезення займають одне з провідних місць у складі туристичного продукту. Це пов'язано з тим, що всі туристські маршрути (крім пішохідних) припускають, наявність транспорту для доставки подорожують до місця відпочинку чи екскурсії і повернення додому.

Мета курсової роботи - розглянути різні типи засобів переміщення (автомобільний, авіа-, залізничний, річковий і морський транспорт) у туристичній індустрії та виявити їх специфічні особливості.

Реалізація обраної мети дослідження обумовлює необхідність постановки та розв'язання наступного ряду логічно взаємозалежних завдань:

Проаналізувати за літературними джерелами роль і місце транспорту і транспортних послуг в туризмі;

    - розглянути особливості організації транспортної діяльності в туризмі; -дослідити основні види і засоби транспортних перевезень.

Об'єктом дослідження даної курсової роботи є туристські транспортні перевезення у складі туристської індустрії.

Предметом дослідження є: морські, річкові, авіа-, залізничні, автобусні перевезення.

Транспортні перевезення є найважливішим елементом туристкою інфраструктури і входять в основний комплекс послуг, що включаються до складу туристичного продукту. Розвиток транспорту послужило передумовою розвитку туризму, воно ж робить регулюючий вплив на ступінь задоволення потреб населення в туризмі. p align="justify">

Похожие статьи




Класифікація транспортних подорожей - Транспортне забезпечення в туризмі

Предыдущая | Следующая