Засоби класифікації та маркування пакетів та стратегії їх застосування - Класифікація та маркування пакетів

Пріоритезація даних маркування

До засобів якості обслуговування Cisco, що підтримують функцію маркування пакетів, належать механізм узгодження швидкості доступу (Committed Access Rate, CAR), маршрутизація на основі політики (Policy-Based Routing, PBR) і поширення політик QoS за допомогою протоколу прикордонного шлюзу (QoS Policy Propagation using Border Gateway Protocol, QPPB). Такі механізми хоча і дозволяють провести класифікацію і маркування, однак ця задача не є для них основною. Поряд з цим існують механізми, для яких класифікація і маркування є основною і єдиною функцією. Це маркування пакетів на основі класу Class-Based marking (CB marking) і розпізнавання аплікацій на основі мережних параметрів NBAR.

Працюючи спільно, механізм NBAR забезпечує розпізнавання аплікацій, що використовують динамічний порт, а також проводить збір статистичної інформації про інформаційні потоки, які циркулють у мережі, у той час як CB marking здійснює безпосереднє маркування розпізнаних пакетів. Сам механізм CB marking здатний ідентифікувати пакети на основі аналізу MAC адреси джерела й одержувача, полів IP-пріоритету, DSCP, MPLS Experimental, QoS-групи, діапазону UDP портів, розширених списків доступу. На підставі встановленої належності пакета до певного класу трафіку CB marking залишає позначку в одному з таких полів: IP-пріоритет, DSCP, 801P CoS, ISL Priority, ATM CLP, Frame Relay DE, MPLS Experimental, QoS група.

Необхідність застосування механізмів, призначених тільки для розпізнавання трафіка і його маркування, показано на рис. 3 і 4.

На рис. 3 на маршрутизаторах R1 і R2 реалізуються формування трафіка (shaping) і постановка пакетів у чергу (queuing) для подальшої передачі. Однак і одній й іншій дії передує етап класифікації пакетів. На перший погляд класифікаційна частина здається простою задачею, однак у процесі її виконання потрібно зробити велику кількість операцій порівняння. Наприклад, пакет, що виходить з інтерфейсів S0 маршрутизаторів R1 і R2, необхідно перевірити на належність до таких потоків:

    - TCP порт 80 (Server1 web traffic, від джерела з адресою 10.1.1.1); - UDP, порти в діапазоні від 16384 до 32767 (мовний трафік); можлива також перевірка IP-адреси на належність підмережі IP-телефонії або мовному шлюзові; - TCP порт 1720 (H.323 voice signaling); - TCP порт у діапазоні від 11000 до 11999 (Voice signaling); - TCP порт 1719 (Voice signaling); - TCP порти в діапазоні від 2000 до 2002 (Skinny voice signaling); - UDP порти 2427 і 2428 (MGCP voice signaling).

Такі механізми як CB marking і NBAR спрощують роботу інших QoS засобів, наприклад, CAR, QPPB, PBR. Засоби класифікації і маркування пакетів, виконавши свою функцію один раз, залишають позначку в заголовку пакета, що сигналізує про належність цього пакета до певного класу обслуговування. Тепер механізми QoS, які задіяні в подальшій обробці пакета, можуть пропустити етап класифікації або провести її за спрощеною схемою і, скориставшись вже існуючою позначкою, виконувати свої безпосередні функції. Наприклад, на рис.4 на вході маршрутизатора R1 (інтерфейс FA0/0) здійснюється маркування пакетів, у результаті механізми формування трафіка (на R1) і обробки черг (на R1 і R2) працюють ефективніше.

Слід зазначити, класифікація і маркування може здійснюватися в різних мережних пристроях. На рис. 5 відображені три стратегії проведення класифікації і маркування: на прикордонному маршрутизаторі мережі, на комутаторі мережі LAN і на апараті IP-телефонії.

приклад мережі з реалізацією функцій класифікації, обслуговування черг і формування трафіка

Рисунок 3. Приклад мережі з реалізацією функцій класифікації, обслуговування черг і формування трафіка.

приклад мережі з реалізацією функцій класифікації і маркування

Рисунок 4. Приклад мережі з реалізацією функцій класифікації і маркування.

Похожие статьи




Засоби класифікації та маркування пакетів та стратегії їх застосування - Класифікація та маркування пакетів

Предыдущая | Следующая