Водні види транспортних перевезень - Транспортне забезпечення в туризмі

Морські та річкові перевезення туристів здійснюються, як правило, у вигляді пасажирських перевезень, екскурсійних подорожей, подорожей на поромах і круїзів. Забезпечення морських і річкових перев езень проводиться спеціальними компаніями (пароплавствами, круїзними компаніями), які в більшості випадків виступають у ролі туроператорів.

Серед водних транспортних засобів розрізняють: підводні (екскурсійні підводні човни) і надводні (теплоходи, круїзні судна, морські пороми, прогулянкові судна, яхти) кошти. Водний транспорт використовується в туризмі достатньо активно. Водні подорожі мають як переваги, так і недоліки. Найбільш значущими перевагами є високий рівень комфорту, великий обсяг одноразової завантаження суден, можливості реалізації різних видів і цілей туризму (пізнавальний, бізнес-туризм, навчальний, шоп-туризм). Основними недоліками є невисока швидкість пересування транспортних засобів, високі тарифи, обмеження мобільності, а часто і схильність частини людей В"морської хворобиВ".

Перевезення туристів пасажирськими рейсовими судами здійснюються на підставі попереднього бронювання квитків. Як і інші транспортні організації, судноплавні компанії надають знижки та пільги залежно від кількості подорожуючих і категорій туристів.

Основним видом морських і річкових перевезень в туризмі є круїзи.

Круізінг - це міжнародний бізнес, що представляє собою комплекс ринкових структур і з'єднує кілька певних міжнародних ринкових сегментів. Різні форми круїзного туризму є частиною приморського туризму та відпочинку.

Кількість діючих маршрутів круїзів значно збільшилася за останні десятиліття. Деякі з нових маршрутів належать компаніям США, але більшість - європейським.

Російські компанії розширили круїзний флот, а також успішно проникли на західний ринок, пропонуючи нижчі тарифи, ніж європейські і американські фірми.

Круїзні кораблі мають найбільші накладні витрати на індустрії туризму. Щоб покрити їх, круїзні кораблі Повинні бути заповнені на 80-90%, авіалінії - на 60-65%, готелі - на 55-60%. На всіх маршрутах круїзів пропонуються гнучкі ціни, щоб привабити туристів з різним рівнем доходу, а також різні знижки наприклад, в несезонний період або у разі попереднього бронювання поїздки.

За технічної оснащеності і комфортабельності флоту, рівнем сервісу на борту, розмірами базових тарифів і низки інших показників круїзні компанії поділяються на чотири основні категорії:

Стандартні (їх зазвичай позначають ***), наприклад, Dolphin Cruise Line, (див. Додаток 3);

    -першокласні (****), наприклад, Costa Cruises, Norwegian Cruise Line, (див. Додаток 4); -престижні (*****), наприклад, Holland American Cruise Line, (див. Додаток 5);

Суперлюкс (******) наприклад, Seabourn та ін (див. Додаток 6).

На світовому круїзному ринку діє близько 60 операторів, з яких 47 експлуатують по 13 судна. Однак багато з них є дочірніми підприємствами великих круїзних операторів, створеними для самостійної роботи окремих судів у конкретних регіонах.

Найбільшими круїзними операторами по праву вважаються американські (Carnival Cruise Line Corporation, Royal Caribbean), а також британська компанія Р &; Про Cruises Divison.

На ціну круїзу впливають такі чинники: його тривалість, сезон, розташування і розмір кают, тип корабля. Ціна зазвичай обчислюється за денним тарифом. Найвищі ціни під час В"високогоВ" сезону (зима на Карибах, літо на Алясці) і найнижчі-під час В"низькогоВ". Розміщення каюти-також важливий фактор, що впливає на ціну круїзу. Каюти, розташовані високо над водою, досить дорогі, тому що відкривають туристам вид на океан і розміщені ближче до місць розваг, ресторану та ін Ціна круїзу на деяких старих судах вище, ніж на нових, так як перші більш просторі і мають більш низьку щільність пасажирів.

Цінова класифікація круїзів

Умовно класифікацію можна поділити на п'ять категорій: економічні (75-150 дол. на людину в день), класичні (100-200 дол.), преміум (150-400 дол.)> люкс ( 400-1000 дол.) і ексклюзивні (700-1200 дол.).

Економічні круїзи виконуються на невеликих кораблях старого зразка, які мають всі зручності великих лайнерів (наприклад, В"AzupВ" і В"FlamencoВ" компанії Festival Cruises, Topaz і В"EmeraldВ" компанії Thomson Cruises, українські судна).

Класичні круїзи переважають на міжнародному ринку. Використовувані кораблі - або нові, або переобладнані, повністю відповідають сучасним вимогам по дизайну, комфорту та сервісу: з просторими каютами, великими откриимі палубами, басейнами, соляріями, спортивними майданчиками і залами, салонами краси, магазинами, нічними клубами і казино.

Преміум-круїзи орієнтовані на вимогливих клієнтів, що пред'являють підвищені вимоги до сервісу і комфорту. Туристам пропонується персональне обслуговування. Такі круїзи пропонує, наприклад, компанія Celebrity Cruises (кораблі цієї компанії відрізняються чудовим дизайном і стилем).

Круїзи-люкс і ексклюзивні призначені для дуже багатих туристів, які займають високе положення в суспільстві. Це своєрідні закриті клуби. Найвища якість проявляється тут у всьому: обслуговування за формулою ultra all inclusive ("все включено"), кількість персоналу дорівнює кількості пасажирів, просторі каюти, інтер'єри, оформлені кращими дизайнерами, колекції дорогою живопису, персональна турбота про кожного пасажира. Географія круїзів цій категорії тяжіє до екзотичних напрямках. Відпочинок на круїзних лайнерах класу люкс котирується вище відпочинку в будь фешенебельному готелі.

Похожие статьи




Водні види транспортних перевезень - Транспортне забезпечення в туризмі

Предыдущая | Следующая