Загална характетистика та класифікація - Безпровідні мережі

Останніми роками напрям безпровідних комп'ютерних мереж зазнав бурхливого розвитку. Це пов'язано з поширенням блокнотних комп'ютерів та дедалі більшою популярністю систем класу "Персональний секретар" (Personal Digital Assistant (PDA)), розширенням функціональних можливостей стільникових телефонів та комунікаторів. Такі системи повинні забезпечити ділове планування, розрахунок часу, зберігання документів та підтримку зв'язку з віддаленими станціями. Девізом цих систем стало "anytime, anywhere", тобто надання послуг зв'язку незалежно від місця та часу. Крім того, безпроводові канали зв'язку актуальні там, де неможливе або дороге прокладання кабельних ліній та значні відстані.

- Технології безпровідних та мобільних комунікацій сьогодні - Це галузь Телекомунікацій, яка найбільш динамічно розвивається. Спільним для всіх безпровідних мереж є використання для передавання електромагнітних хвиль і відсутність кабелів. технологія стільниковий мережа

Залежно від технологій та передавальних середовищ, які використовуються, можна визначити такі класи безпровідних мереж:

Інфрачервоні системи;

Мережі стільникової телефонії;

Мережі радіодіапазону;

UWB Мережі;

Системи з використанням супутників;

Ситеми лазерного зв'язку.

Водночас, окремі безпровідні технології використовують для побудови мереж різного призначення та сфери дій:

Інтерфейсні мережі (Irda, UWB, Bluetooth);

Малі локальні мережі (Bluetooth, UWB);

Локальні мережі (Wi Fi);

Регіональні мережі (WiMAX);

Глобальні (мережі стільникові телефонії, супутників і канали).

Головним ресурсом безпровідної мережі є виділений для неї діапазон частот. Цей діапазон частот треба найбільш ефективно використати для передавання. В безпровідних мережах використовують такі методи доступу як FDMA (Freguency Division Multiple Access) коли весь частотний діапазон розділено на піддіапазони для окремих передавань, TDMA (Time Division Multiple Access) ситеми з розподілом часу, коли інтервал передавання поділяють на окремі часові слоти.

Значна кількість технологій безпровідних мереж викостовує SST (Spread Spectrum Technology) де використано розподіл сигналу за спектром частот. Це дає змогу значно підвищити пропускну здатність каналу завдяки більшій здатності. Технологію SST уже тривалий період використовують для військових потреб. Є два різновиди мереж SST :

    - FH-SS. Приймач та передавач синхронно перескакують з частоти на частоту ; - DH-SS. У кожний момент часу сигнал "розмазано" по широкому діапазоні частот.

Технологія SST дає змогу не тільки збільшити пропускну здатність мережі, а й ліпше реалізувати захист інформації відпрослуховування. Для зовнішнього спостерігача така інформація виглядає як "білий шум".

Похожие статьи




Загална характетистика та класифікація - Безпровідні мережі

Предыдущая | Следующая