Характеристика кормового зерна - Удосконалення технології підготовки зернової сировини при виробництві комбікормів

Показники

Кормове зерно

Пшениця

Кукурудза

Масова частка вологи, %

12,6

14,8

Вміст "сирого" протеїну на суху речовину, %

10,4

7,6

Вміст цукрів на суху

Речовину, %

1,4

3,6

Кут природного відкосу, град

40

45

Об'ємна маса, кг/м3

703

610

Сипучість, см/с

14

16

Із наведених даних можна зробить висновок, що на такому осолодженому зерні вирощувати дріжджі не можливо: має консистенцію тіста, високий вміст редукуючих речовин, що може призвести до явища плазмолізу.

Установлено гідромодуль 1,5:8,5 для розчеплення полісахаридів крохмалю кормового зерна ячмінним, пшеничним та карамелізованим ячмінним солодом. Визначено оптимальний час для осолодження зернових кормів протягом 2 години при температурі 62...65 єС та рН-середовищі 5,6...5,8. Амілолітичні ферменти ячмінного солоду мають найбільшу активність, тому при осолодженні кормового зерна доцільно використовувати ячмінний солод (рис. 4 та рис. 5).

Вивчення динаміки накопичення дріжджової маси при дріжджуванні кормового зерна хлібопекарськими пресованими дріжджами виду Saccharomyces cerevisiae - Одеськими "Південними" та Львівськими дріжджами показало, що максимальне накопичення дріжджових клітин і тим самим збільшення вмісту "сирого" протеїну на 11 % (на суху масу) спостерігається при дріжджуванні осолодженого зерна пшениці ячмінним солодом Одеськими "Південними"

Рис. 1. Програма досліджень.

1

Дріжджами при температурі 30 єС та рН-середовищі 4,5...5,5 протягом 4 годин (рис. 6 та рис. 7).

Визначення накопичення запасних речовин, особливо зміни кількості волютину як джерела білкових сполук в дріжджових клітинах при дріжджуванні кормового зерна показало, що в період інтенсивного розмноження дріжджів кількість волютину поступово зростає, за рахунок того, що материнські клітини брунькуються і утворюють нові молоді клітини, кількість волютину в яких більше, ніж в материнській клітині (рис. 8). Подальше дріжджування приводить до автолізу, біомаса клітин зменшується, а також зменшується кількість волютину в дріжджових клітинах.

В процесі дріжджування зерна пшениці хлібопекарськими пресованими Одеськими "Південними" дріжджами загальний вміст амінокислот збільшився в 2,3 рази в порівнянні з загальним вмістом амінокислот вихідного зерна пшениці, яке не підлягало обробці, а загальний вміст амінокислот в екструдованому зерні пшениці збагаченого дріжджованим зерном пшениці підвищився в 1,3 рази до загального вмісту амінокислот вихідного зерна пшениці. Причому, вміст деяких основних незамінних амінокислот також збільшився: лізину - 25 %, метіонін і цистин - 27 %. Звертає на себе увагу, що серед незамінних амінокислот основна критична амінокислота триптофан практично не змінюється в процесі дріжджування зернової суміші та при екструдуванні зерна пшениці збагаченого дріжджованим зерном пшениці (табл. 2).

Таблиця 2

Похожие статьи




Характеристика кормового зерна - Удосконалення технології підготовки зернової сировини при виробництві комбікормів

Предыдущая | Следующая