Ультразвукотерапія за методом В. В. Парикове - Мастити корів

Використовується при лікуванні клінічно і субклінічно протікають маститів, а також при багатьох інших захворюваннях вимені: дерматитах, фурункульозі, поверхневих пораненнях, хворобах сосків і ін

Для лікувальних цілей застосовують ультразвук малих інтенсивностей з частотою від 800 кГц до 3 млн. Гц. При частоті 800 - 900 кГц ультразвуковіколивання проникають в тканини тварини на глибину до 7 - 8 см, при частоті 2 МГц і вище - до 1,5 - 2 см.

Механізм ультразвукової дії на тканини і організм тварини і його терапевтична ефективність пов'язані з механічним (передача коливальних рухів в тканину), термічним (утворення тепла в тканинах), фізико-хімічними (посилення проникності клітинних мембран і дифузних процесів, зміна концентрації водневих іонів, збільшення активності багатьох ферментів) і рефлекторною дією. При цьому підвищується обмін речовин і активізуються імунобіологічні реакції в організмі. Ультразвук надає анальгезуючу, спазмолітичну, протизапальну і тонізуючу дію. Під його впливом прискорюється крово - і лімфообіг, поліпшується трофіка тканин, прискорюється розсмоктування запальних набряків та інфільтратів, підвищується титр лізоциму в молоці.

Лікування маститів у тварин проводять за допомогою ветеринарного ультразвукового терапевтичного апарату (ВВП-1). Перед проведенням процедури виголюють волосяний покрив на шкірі ураженої частини вимені. Шкіру протирають 70 °-ним спиртом, розчином фурациліну (1:5000) або іншим дезинфікуючим розчином. Після цього необхідно рясно змастити шкіру 50%-ним водним розчином гліцерину. Озвучування хворий частини вимені проводять в безперервному режимі з частотою ультразвукових коливань 880 кГц, інтенсивністю від 0,6 до 1,2 Вт / см 2. Застосовують лабільний метод озвучування, при якому голівку ультразвукового випромінювача накладають на шкіру і, злегка притискаючи до неї, повільно пересувають зі швидкістю 1 - 1,5 см / год по поверхні озвучується ділянки. Тривалість ультразвукової процедури - 5 - 15 хв. Надалі, за сприятливого перебігу патологічного процесу, починаючи з четвертої процедури, можна підвищувати інтенсивність ультразвуку до 1,2 Вт / см 2.

Ультразвукові процедури призначають щодня до остаточного розсмоктування запального інфільтрату і відновлення нормальних властивостей молока. мастит корова збиток терапія

Масаж вимені сприяє поліпшенню кровообігу, посиленню притоку артеріальної крові до масажованої області, більш швидкому просуванню міжклітинної рідини в лімфатичні судини, забезпечує кращий і більш інтенсивний відтік лімфи і венозної крові. Під впливом масажу поліпшується трофіка тканин, обмежується запальна реакція, прискорюється розсмоктування запального набряку і проліферати, забезпечуються умови для видалення скупчився ексудату, згустків і пробок з молочних ходів і цистерни. Масаж рефлекторним шляхом впливає на нервові центри і вегетативну нервову систему, активізує фізіологічну систему сполучної тканини і фагоцитоз, підсилює окисні процеси.

Показання до проведення лікувального масажу вимені: серозний набряк молочної залози до і після пологів, серозні і катаральні форми маститів у стадії дозволу запального процесу, субклінічно протікають мастити, мастити, що протікають у період запуску і сухостою.

Протипоказаний масаж при всіх запальних септичних і гнійних процесах: гнійно-катаральному маститі, флегмони, абсцесах і гангрені вимені, при геморагічному та фибринозном маститах, при хворобах шкіри та підшкірної клітковини вимені (дерматити, фурункульози, екзема, опіки, травматичні ушкодження). При гнійних і інших септичних процесах масаж може тільки погіршити перебіг хвороби - викликати загострення процесу, поширення інфекційного початку на здорові ділянки молочної залози і поява метастазів в інших органах.

Перш ніж приступити до проведення масажу, необхідно обмити шкіру вимені теплою водою і насухо витерти чистим рушником. Потім з вимені здоюють секрет. Масажист миє руки водою з милом, обсушуємо їх і змащує стерильним вазеліном.

Сутність техніки лікувального масажу вимені зводиться до виконання в певній послідовності різних прийомів: поглажування шкіри вимені, легкого покалачування і підведення його знизу вгору, глибокого промацування тканин вимені, розминання та розтирання ділянок ущільнення. Ці маніпуляції виконують, починаючи або з верхніх, або з нижніх відділів молочної залози, що залежить від цілей масажу. Всі прийоми масажу слід робити обережно, не грубо, не завдаючи тварині болю і не допускаючи травматичних ушкоджень вимені. Під час масажу рекомендується через кожні 3 - 5 хв повторювати сдаіваніе секрету з ураженої чверті вимені. Тривалість масажу вимені 10 - 15 хв, роблять його 2 - 3 рази на день після доїння.

Іноді поєднують масаж з втиранням в шкіру ураженої частини вимені дратівливих мазей: саліцилової, йодної, камфорний та ін Після втирання мазі вим'я треба утеплити, а через 6 - 8 годин мазь змити теплою водою з милом і вим'я обсушити чистим рушником.

Похожие статьи




Ультразвукотерапія за методом В. В. Парикове - Мастити корів

Предыдущая | Следующая