Status localis, Diagnosis pracox, Diagnosis differencialis - Мастит молочної залози корови

Локалізація патологічного процесу відзначається на молочній залозі корови. Збільшення і болючість передньої лівої чверті, виражене почервоніння шкіри. Термоскопія у зоні запалення 41°С. Пальпацією встановлено тістоподібну консистенцію ураженої долі вим'я, після надавлювання пальцем на уражену чверть залишається ямка, яка довго вірівлюється. Збільшення надвименних лімфатичних вузлів, зниження удою.

Молоко рідке, містить козеїнові пластівці білого кольору творожиної консистенції. На молочно-контрольній пластинці реакція з Каліфорнійським тестом - позитивна (з'явився желеподібний згусток). [6]

Diagnosis pracox

Мастит молочний залоза корова

Діагноз встановлюється на підставі аналізу даних анамнезу та клінічних ознак.

Попередній діагноз, захворювання - мастит молочної залози. Його слід диференціювати від серозного набряку, катарального маститу, фібринозного маститу, забиття вим'я, нориць молочної залози. [1]

Diagnosis differencialis

Серозний набряк вим'я - (oedema uberis serosa) застійний набряк внаслідок скупчення великої кількості транссудату в підшкірній клітковині вим'я із застоєм тут венозної крові, що супроводжується сильним збільшенням об'єму вим'я.

Симптоми - вим'я сильно збільшене. У окремих корів почергово наступає набряк то правої, то лівої половини. Шкіра при цьому буває холодна, ціанотична, напружена, не болюча, тістуватої консистенції. Дійки напружені можуть легко травмуватися.

Катаральний мастит - (Mastitis catarrhalis) Це запалення молочної залози з дистрофією залозистого і покривного епітелію молочної цистерни, молочних проток та альвеол, відторгненням його та випотіванням ексудату в ємкісну систему місця ураження.

Симптоми. Виникає в перші 2-3 тижні після отелення, а також в період запуску, підвищення місцевої температури. На 3-4 день в основі дійки та нижньої третини ураженої чверті виявляють флуктуючі обмежені ділянки чи вузли та ущільненні тяжі, у просвіті цистерн удається прощупати крепітуючі згрубіння, які важко видавлюються з дійки під час доїння.

Фібринозний мастит (mastitis fibrinosa) - Це запалення вим'я із значним відкладанням фібрину в проміжній тканині, альвеолах та протоках.

Симптоми. Зявляються ознаки інтоксикації: депресія, відмова від корму, м'язове дрижання спостерігається, температура тіла 40-41 градус. Тварина шкутильгає на кінцівку збоку ураженої чверті. Уражена чверть збільшена, тверда, болюча, гаряча, часто крепі тує. Молоко на 2-3 день видоюється каламутне, з фібрином, соломино-жовтим ексудатом.

Забиття вим'я - (contusio uberis). В основі хвороби лежить порушення цілісності кровоносних судин з крововиливами у підшкірну клітковину. Якщо це легка травма з невеликими синцями, то виникає асептичне запалення, що швидко розсмоктується. При проникненні мікрофлори, особливо після некрозу травмованих тканин, можливий розвиток абсцесу, флегмони чи некроз всієї частки вим'я.

Симптоми - уражена частка набрякла, почервоніла, гаряча, болюча. В молоці з'являються домішки крові.

Нориця молочної залози - (Ulcus fistulosum receptaculi) виникає на грунті проникаючих ран, абсцесів, некротичних фокусів у стінці цистерни.

Симптоми - на поверхні ураженої дійки з'являються отвори величиною з макове зернятко, крізь які виділяється молоко. Навколо отвору (нориці) розростається рубцева тканина.[1]

Похожие статьи




Status localis, Diagnosis pracox, Diagnosis differencialis - Мастит молочної залози корови

Предыдущая | Следующая