Вступ - Політичні принципи демократії

Із усіх питань політичного життя суспільства на сучасному етапі найактуальнішим є демократія. Демократизація сфер соціального буття виступає нині загальною тенденцією світового розвитку.

Простота розуміння сутності демократії - обманлива. Це вкрай багатогранне і складне явище. Поняття демократія вживається в різних значеннях:

    -як народовладдя(demos-народ, kratos-влада); -як форма держави; -як форма і принципи організації політичних партій та громадських організацій; -як тип політичного режиму; -як варіант політичного світогляду.

По відношенню до політичної системи, демократія є форма її функціонування і розвитку. До речі, початок дослідженню проблем демократії покладений давньогрецькими мислителями Протагором та Фукідідом.

Незважаючи на строкатість підходів до розуміння демократії, можна дати певне визначення. Демократія - це форма функціонування і розвитку політичного, державного устрою, яка грунтується на визнанні народу джерелом влади, його права брати участь у вирішенні спільних державних та громадських справ з додержанням принципів свободи і рівності, природних прав людини і передбачає правові та процедурні гарантії їх реалізації в усіх сферах життя.

Похожие статьи




Вступ - Політичні принципи демократії

Предыдущая | Следующая