Вступ - Змістовний аналіз виборів Президента України, які відбувалися в 1999 та 2004 роках

У будь-якому демократичному суспільстві присутній інститут виборів, який відіграє важливу роль у політичному житті держави. Вибори забезпечують найменш болісний для громадян і всього суспільства мирний перехід до демократії. За своєю суттю вони виключають політичне насильство. Здійснювані за їхньою допомогою зміни влади відбуваються без пролиття крові, людських жертв, руйнувань і т. п. Крім того, вибори -- найефективніший засіб ліквідації авторитарного режиму і приходу до влади демократичних сил. Вибори являють собою механізм за допомогою якого відбувається формування і оновлення політичної еліти будь-якої цивілізованої країни.

Хотілося б відмітити, що вибори на території України існували досить давно. Вони виникли ще в первісному суспільстві, де перемагав сильніший. Але кожен історичний етап розвитку нашої держави приносив нові особливості у проведення виборів, тим самим удосконалюючи і роблячи їх справді життєво важливим інститутом політичного життя суспільства, який виконує досить важливу роль сьогодні. Адже вибори є найосновнішою формою безпосередньої демократії.

Актуальність теми дослідження полягає в тому, що демократичність держави і суспільства насамперед визначається рівнем розвитку народовладдя, тобто тим наскільки реально існуючі процедури виявлення і здійсненн волі народу впливають на управління державними та суспільними справами. Найбільш ефективно такий вплив може здійснюватись у сфері прямого або так званого безпосереднього народовладдя.

Також актуальність дослідження обумовлена виключною важливістю виборчих процесів для повноцінного розвитку громадянського суспільства і політичної системи. Вироблення дієвого виборчого механізму особливо актуальне для країн перехідного типу, до яких сьогодні належить і Україна. Тому завдання формування ефективних механізмів підтримки демократії за допомогою інституту виборів є вкрай актуальним.

Мета роботи - дати змістовний аналіз виборам Президента України, які відбувалися в 1999 та 2004 роках.

Виконання поставленої мети зумовило наступні завдання:

    А) розкрити зміст понять "вибори", "виборчий процес" Б) дати характеристику видам мажоритарної виборчої системи, як системи при виборах глави держави В) розглянути нормативно-правові акти за якими регламентуються Вибори Президента України (Конституція України, Закон "Про вибори Президента України", Закон "Про Центральну виборчу комісію") Г) порівняти основні організаційні аспекти виборчого процесу, при проведенні виборів Президента України 1999 та 2004 років Д) охарактеризувати загальнонаціональний та регіональний аспект явки на виборах 1999, 2004 років. Е) проаналізувати результати виборів Президента України 1999 та 2004 років

Є) коротко розглянути види фальсифікацій, які застосовувались на виборах 1999,2004 років.

Об'єкт дослідження даної роботи - інститут виборів, як основа демократичного суспільства.

Предметом даного дослідження є виборчий процес при виборах Президента України, які проводились в 1999 та 2004 роках.

Структура роботи. Робота складається із вступу, трьох розділів, загальних висновків і списку використаних джерел та літератури.

В першому розділі автором розкривається суть понять "вибори", "виборчий процес", розкриваються складові виборчого процесу, а також дається характеристика мажоритарній виборчій системі, за якої відбуваються вибори глави держави.

В другому розділі "Особливості організації проведення виборів Президента України 1999, 2004 рр" розглядаються основні нормативно-правові акти, що регламентують вибори Президента України та порівнюються організаційні аспекти виборчого процесу в 1999 та 2004 роках.

В третьому розділі "Аналіз результатів виборів Президента України 1999 та 2004 років" автором характеризується загальнодержавна та регіональна активність виборців на виборах 1999, 2004 років, аналізуються результати цих виборів, а також розглядаються види фальсифікацій, які були присутні, як на виборах Президента України 1999 року, так і на виборах 2004 року.

Похожие статьи




Вступ - Змістовний аналіз виборів Президента України, які відбувалися в 1999 та 2004 роках

Предыдущая | Следующая