Вступ - Національна безпека і політичні засоби її забезпечення

Національна безпека України в сучасних умовах не може розглядатися окремо від розвитку міжнародних процесів на європейському континенті та у світі, а загальні риси геополітичної ситуації навколо її кордонів багато в чому визначають напрямки і завдання зовнішньої політики України.

Виклики безпеки, що виходять як з її внутрішнього середовища, так і з зовнішньополітичного оточення, потребують розробки та реалізації певної державної політики в сфері безпеки, особливо в тій її частині, яка забезпечує захищеність особистості, суспільства і держави від внутрішніх і зовнішніх загроз. Політика України в сфері воєнної безпеки є по-своєму унікальною і тому заслуговує на пильну увагу аналітиків, учених, професійних політиків, усіх тих, хто цікавиться проблемами міжнародної безпеки. Унікальність цієї політики полягає в тому, що Україна, володіючи третім за своєю потужністю ядерним потенціалом у світі, відмовилася від нього, керуючись, насамперед, інтересами міжнародної безпеки. Формулу цієї політики можна описати наступною фразою: "Ядерне роззброєння в обмін на міжнародні гарантії безпеки і глобальну стабільність".

Політика безпеки України являє собою особливе бачення майбутньої архітектури загальноєвропейської безпеки, в якій вона вважає себе активним творцем. Крім міжнародних інструментів, важливим гарантом воєнної безпеки України є Збройні Сили.

Реформування Збройних Сил України відповідно до нових завдань щодо захисту не тільки суверенітету країни, а й підтримки міжнародного миру, складають один з основних напрямків української політики в сфері воєнної безпеки.

Яскравим прикладом реалізації Збройними Силами України нових функцій є їх участь у міжнародній діяльності країни з підтримання миру.

Похожие статьи




Вступ - Національна безпека і політичні засоби її забезпечення

Предыдущая | Следующая