Форми і методи роботи - Система роботи школи щодо формування навичок здорового способу життя

Серед форм і методів процесу формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя в нашій школі пріоритетна роль належить активним методам, що грунтуються на демократичному стилі взаємодії, спрямовані на самостійний пошук істини і сприяють формуванню критичного мислення, ініціативи й творчості. До них належать: ситуаційно-рольова гра, соціально-психологічний тренінг, "мозковий штурм", метод аналізу соціальних ситуацій з морально-етичним характером, гра-драматизація, робота у великих та малих групах, метод проектів, проблемне навчання, демонстрація поведінки, навчальні ігри, навчання однолітків.

Доцільним виявилося застосування традиційних методів: бесід, диспутів, лекцій, семінарів, роз'яснень, переконань, позитивного і негативного прикладів, методів вироблення звичок, методів вправ, контролю і самоконтролю, створення громадської думки, ділових ігор, конкурсів, змагань, аудіовізуальної діяльності, малювання, музики, танцю.

Заходи з ФЗСЖ введено в річний план виховної роботи окремим розділом. Кожного навчального року ми його вдосконалюємо, корегуємо. Цілеспрямованість, послідовність, відповідність заходів віковим особливостям дітей, залучення всіх суб'єктів навчального простору, використання класної та позакласної діяльності, моніторинговий супровід, певні позитивні досягнення дають змогу зробити висновок про створення в нашій школі системи роботи з формування навичок здорового способу життя.

Учасниками цього процесу є:

Усі вчителі школи;

Медична служба;

Психологічна служба;

Керівники спортивних секцій, гуртків;

Педагог-організатор;

Класні керівники;

Організатори харчування;

Відповідальні за охорону праці.

Управління роботою школи з ФЗСЖ здійснює адміністрація школи (директор, заступники директора з навчально-виховної, виховної, адміністративно-господарчої роботи).

Похожие статьи




Форми і методи роботи - Система роботи школи щодо формування навичок здорового способу життя

Предыдущая | Следующая