Технічна частина, Умови роботи бурових лебідок і причини виходу з ладу вузлів і деталей - Організація і технологія капітального ремонту бурової лебідки марки ЛБУ-1100М2

Умови роботи бурових лебідок і причини виходу з ладу вузлів і деталей

Кожна справна машина, у тому числі і бурова, залежно від її технічного стану володіє певною працездатністю. Під працездатністю розуміється здатність машини виконувати в певних умовах роботу з допустимими відхиленнями від параметрів, встановлених технічним паспортом машини.

Кожна машина має свою робочу характеристику у вигляді встановленій потужності, вантажопідйомності, швидкості підйому, продуктивності. Зниження цих параметрів від встановлених технічним паспортом говорить про зниження працездатності машини і про наявність в ній несправностей.

В процесі експлуатації машини її працездатність безперервно знижується унаслідок порушення її регулювання, зносу деталей і інших причин.

Використання машин, що мають несправності, неефективно, оскільки знижується продуктивність машини, її надійність і безпека роботи і збільшуються експлуатаційні витрати.

Основними чинниками, що впливають на працездатність машини, є її надійність і довговічність.

Під надійністю розуміється здатність машини безвідмовно виконувати в певних умовах роботу протягом встановленого часу з відхиленнями, передбаченими технічними вимогами.

Надійність машини залежить від конструкції машини, матеріалу деталей, якості виготовлення і монтажу машини і її вузлів, організації і методів ремонту і експлуатації.

Надійність машин, що знаходилися певний час в експлуатації, нижче, ніж нових або капітально відремонтованих, оскільки в процесі експлуатації машин деталі безперервно зношуються, що супроводжується виникненням додаткових динамічних навантажень і вібрацій, що знижують запас міцності деталей, внаслідок чого можливість різних відмов і поломки машин зростає.

Надійність машини пов'язана з довговічністю і в значній мірі залежить від неї. Довговічність машин підрозділяють на фізичну, економічну і моральну.

Довговічність і надійність машин у виробничих умовах залежать від організації експлуатації і ремонту, методів і технології ремонту, культури виробництва і так далі.

Для забезпечення підвищення довговічності і надійності машин необхідно знати суть і закономірності зношування деталей і чинники, що впливають на знос машин.

В процесі експлуатації устаткування його деталі безперервно зношуються, в результаті змінюються їх розміри і порушуються посадки.

Деталі бурового устаткування піддаються корозії також від дії бурового розчину і солоної води пласта.

В результаті корозії металеві деталі не тільки втрачають свій зовнішній вигляд, але і втрачають механічні властивості і розміри, що призводить до зниження їх працездатності. Як захист від корозії використовують фарбування, покриття спеціальними мастилами, покриття корозійностійким металевим шаром (цинкування, лудіння, металізація і т. д.).

Всі види зносу залежно від їх інтенсивності підрозділяються на дві основні групи - природні і аварійні (передчасні).

Природне зношування - це поволі наростаючий процес в результаті дії сил тертя, втомного руйнування, корозії і інших чинників за нормальних умов експлуатації машин.

Своєчасна компенсація природного зносу (своєчасна заміна зношених деталей або вузлів справними) сприяє підвищенню довговічності і надійності машин, знижує експлуатаційні витрати матеріалів і запасних частин, скорочує простої устаткування в ремонті, а отже, технічно необхідна і економічно доцільна.

Аварійний знос є результатом порушення нормальних умов роботи машини і невиконання правил технічного відходу і ремонту.

Порушення нормальних умов роботи машини може бути викликане наступним.

1. Недотриманням режиму роботи машини відповідно до її технічної характеристики (перевищення параметрів).

Наприклад, робота бурового насоса при тиску, що перевищує допустиме для встановлених циліндрових втулок.

    2. Критичною величиною зносу основних деталей і вузлів машини, некомпенсованих своєчасним проведенням ремонту. 3. Неякісним монтажем машини, який викликає передчасний інтенсивний знос окремих деталей і вузлів машини.

Аварійний знос наростає дуже швидко і приводить до руйнування деталей, вузлів і машини в цілому. Тому необхідно підтримувати експлуатовані машини в такому стані, шоб вони не піддавалися аварійному зносу.

Похожие статьи




Технічна частина, Умови роботи бурових лебідок і причини виходу з ладу вузлів і деталей - Організація і технологія капітального ремонту бурової лебідки марки ЛБУ-1100М2

Предыдущая | Следующая