Загальна частина, Типи лебідок, їх особливості - Організація і технологія капітального ремонту бурової лебідки марки ЛБУ-1100М2

Типи лебідок, їх особливості

За допомогою бурових лебідок і талевого механізму спускають, піднімають і утримують на вазі бурильну колону, обсадні труби і інший інструмент при бурінні і кріпленні свердловин. При підйомі обертальний рух. що передасться лебідці від приводу, за допомогою талевого каната перетворюється в поступальних хід талевого блоку. При спуску гальмівні пристрої бурової лебідки обмежують швидкість талевого блоку, що опускається під дією власної ваги і ваги підвішеного до нього інструменту. Бурові лебідки використовуються також для передачі обертання ротору, згвинчування і розгвинчування бурильних і обсадних груб, для підйому і підтягання різних вантажів при бурінні свердловини, монтажі і ремонті установки.

Бурові лебідки відносяться до головних агрегатів бурового комплексу, що визначають ефективність буріння. Слід враховувати, що вони використовуються як при спускопідйомних операціях. так і при розбурюванні забою свердловини. До основних технологічних функцій лебідки відносяться:

    - підтримка заданого навантаження на долото і подача бурильної колони при розбурюванні забою свердловини: - нарощування колони у міру поглиблення свердловини; - підйом на поверхню і спуск в свердловину бурильної колони для зміни доліт, забійних двигунів і витягання керна; - спуск колони обсадних труб при кріпленні свердловини; спуск і підйом на трубах контрольно-вимірювальних приладів і ловильного інструменту при випробуваннях і освоєнні свердловин, ліквідації прихватів і інших аварій в свердловині.

Бурові лебідки на відміну від лебідок, використовуваних у вантажопідйомних машинах. працюють в умовах, що характеризуються ступінчастою зміною навантажень, що діють. Систематичні навантаження зростають з поглибленням забою свердловини, а в процесі спускоподйомних операцій змінюються в десятки і сотні разів залежно від числа свічок в бурильній колоні. Лебідки повинні відповідати вимогам технології буріння і задовольняти умовам їх експлуатації. Потужність і тягове зусилля

Їх повинні бути достатніми для виконання найбільш важких технологічних операцій. Швидкості підйому і спуску повинні забезпечити безаварійність, економічність і високу продуктивність при спускоподйомних операціях. Для транспортування в зібраному вигляді габарити і маса лебідок повинні відповідати нормам, встановленим правилам перевезень залізничним транспортом. Необхідно враховувати, що габарити лебідки обмежуються площею буровою і проходами, необхідними для безпечного обслуговування лебідки і інших механізмів. Слід особливо виділити вимоги до їх надійності довговічності і ремонтопридатності. Система управління лебідкою повинна виключити можливість одночасного включення більш однієї передачі і вільне відключення або перемикання передачі. Разом з цим система управління повинна забезпечувати автоматичне відключення приводу і одночасне включення гальма при спрацьовуванні запобіжних пристроїв. При відключенні приводу і гальмуванні не допускаються розвантаження і розмотування ходової струни талевого каната.

Бурові лебідки розрізняються по потужності і іншим технічним

Параметрам, а також по кінематичних і конструктивних ознаках. Потужність бурових лебідок, що регламентується ГОСТ 16 293-82, знаходиться в межах 200-2950 кВт залежно від глибин буріння.

По числу швидкостей підйому розрізняють двох-, трьох - чотирьох-і шестишвидкісні бурові лебідки. За кордоном застосовуються восьми - і десяти швидкісні бурові лебідки. Швидкості підйому змінюються шляхом перемикання передач між валами лебідки або за допомогою окремої коробки зміни передач. Залежно від використовуваного приводу розрізняють бурові лебідки із ступінчастою, безперервно-ступінчастою і безступінчатою зміною швидкостей підйому. Ступінчаста зміна швидкостей підйому є в бурових лебідках з механічними передачами від теплових двигунів і електричних двигунів змінного струму. При гідромеханічних передачах лебідки з тими ж двигунами мають безперервно-ступінчасту зміну швидкості підйому. У разі використання приводу від електродвигунів постійного струму швидкості підйому лебідки змінюються безступінчато по кривій постійності потужності двигуна. По схемі включення швидкохідної передачі розрізняють бурові лебідки з незалежною і залежною "швидкою" швидкістю. Як відомо, при спуску бурильних і обсадних труб відповідно до послідовності виконуваних операцій використовуються дві швидкості: тиха - для припідйому колони труб з метою звільнення клинів або елеватора і швидка - для подальшого підйому незавантаженого елеватора за черговою свічкою. Для прискорення перемикання вказаних швидкостей неповинне затрачувати багато часу і тому здійснюється фрикційними муфтами з поста бурильника. Бурові лебідки з незалежною схемою швидкостей дозволяють піднімати незавантажений елеватор на швидкій швидкості незалежно від тихої швидкості, використовуваної для припідйому. При залежній схемі незавантажений елеватор піднімають на різних швидкостях, рівних або пропорційних швидкості, використовуваній для припідйому колони труб.

По числу валів розрізняють одно-, двох - і тривальні бурові лебідки.

Одно - і двохвальні лебідки забезпечуються окремою коробкою зміни передач. У тривальних лебідках швидкості підйому змінюються за допомогою передач, встановлених між валами самої лебідки. Для допоміжних робіт двох - і тривальні бурові лебідки забезпечуються фрикційною котушкою. У разі використання одновальної лебідки для цього підключають додаткову допоміжну лебідку.

Бурові лебідки розрізняються по числу швидкостей, передаваних ротору, і кінематичній схемі передач, встановлених між лебідкою і ротором.

За способом управління подачею долота розрізняють бурові лебідки з ручним і автоматичним управлінням, здійснюваним за допомогою регулятора подачі долота.

Разом з вказаними особливостями розрізняють лебідки з краплинним і струменевим змащенням ланцюгових передач; повітряним і водяним охолод: жуванням гальмівних шківів; гідродинамічним і електромагнітним допоміжними гальмами; ручним і дистанційним, управлінням.

Похожие статьи




Загальна частина, Типи лебідок, їх особливості - Організація і технологія капітального ремонту бурової лебідки марки ЛБУ-1100М2

Предыдущая | Следующая