Смальтова мозаїка - Технологія мозаїчних робіт

Серед скляної мозаїки особливим чином слід виділити смальтову мозаїку, яка відрізняється від звичайної скляної мозаїки особливою міцністю.

Смальта була відома ще в античності, але пізніше технологія виробництва цієї мозаїки була втрачена. Відродження смальти пов'язано з ім'ям Михайла Ломоносова, який знову відродив унікальну техніку і винайшов спосіб отримання високощільного непрозорого кольорового скла.

Смальта - це різновид скляної мозаїки. Але на відміну від останньої до складу смальти входять солі калію, а не натрію, та інші природні сполуки, що додають матеріалу колір. Сучасну смальту отримують в результаті пресування дрібних частинок щільно пофарбованого скла з додаванням оксидів і спікання при температурі 700-800 °C протягом доби. В результаті матеріал набуває відмінні фізико-хімічні властивості: ударостійкість, морозостійкість, стійкість до різних агресивних чистить засобів. Смальта цікава тим, що непрозора, але ніби світиться зсередини. Крім того, кожен кубик трохи відрізняється від інших відтінком. Через це велика поверхня, викладена смальтою одного кольору, не виглядає сумно. Наявні технології дозволяють одержувати до 10 тисяч відтінків смальти.

Справжня смальта виглядає дуже гідно: її легко впізнати за насиченого кольору, навіть самі світлі тони не мають ніяких білих включений. Вона має дуже гладку і приємну на дотик поверхню, з якою легко видаляються будь-які забруднення (легше, ніж з поверхні недорогих скляних мозаїк). Крім зовнішнього вигляду, смальта відрізняється від скла за технічними характеристиками. Їй притаманна стійкість до абразивного зносу, що робить її придатною для укладання в місцях з підвищеним навантаженням як усередині будівлі, так і зовні (коридор, кухня, поверхню біля басейну, ганок).

Смальту роблять розміром 1,2 х 1,2 см і товщиною 8 мм (товщина звичайної мозаїки - 4 мм). Головне достоїнство - вона відмінно підходить для облицювання підлоги в приміщеннях з інтенсивним рухом: сходів і сходових майданчиків, холів і коридорів.

Похожие статьи




Смальтова мозаїка - Технологія мозаїчних робіт

Предыдущая | Следующая