Проектування складського господарства АБЗ, Склади кам'яних матеріалів - Розрахунок продуктивності підприємства та проектування технологічного обладнання і складського господарства

Склади кам'яних матеріалів

Склади заповнювачів мобільних АБЗ проектують відкритими та при надходженні щебеню чи гравію і піску кварцового або відсіву автомобільним транспортом на 5-7 діб його роботи. На складах повинно бути забезпечено окреме зберігання заповнювачів за видом, фракціями та сортом в окремих штабелях, які можуть бути конусними чи призматичними.

Запас заповнювачів, які одночасно зберігаються на складі, визначають за формулою:

; (8.1)

Де WРіч. - річна продуктивність асфальто-бетоно-змішувального цеху, м3/рік;

З - середні витрати заповнювача (щебеню чи піску) для асфальто-бетону, м3/ м3 асфальтобетонних сумішей;

N = 5-7 діб; запас заповнювачів на кількість робочих днів;

К =1,02 - коефіцієнт можливих втрат, для піску, щебеню чи гравію;

ТПл. - розрахунковий річний фонд часу роботи обладнання, діб.

Об'єм штабелю заповнювача в м3 у вигляді кругового конусу (рис.8.1) визначають за формулою:

; (8.2)

Де Н - максимальна висота штабелю при вільному падінні крупного заповнювача проектується до 12 м, а для дрібного заповнювача -15 м;

- кут природного відкосу матеріалу заповнювача при відсипці в штабель: для щебеню - 400, для піску - 35 0 градусів.

Об'єм прямолінійного штабелю з гребенем постійної висоти в м3 складає:

; (8.3)

Де L - довжина призматичної частини штабелю, м.

Б)

Рис.5.1. Схеми до розрахунку об'ємів штабелів заповнювачів:

А) конусний; б) призматичний прямолінійний.

При розробці технологічної схеми складів заповнювачів необ-хідно враховувати, що найпоширенішими видами механізованих складів є естакадно-штабельні, штабельно-лінійні, штабельно-кіль-цеві, силосні.

В даному розділі розрахункової роботи студентам необхідно опрацювати (прорахувати) два види складів: конусний та прямо - лінійний штабельний для піску кварцового чи відсіву та для щебе-

Ню по трьом фракціям. При формуванні відкритих складів заповнювачів застосовуються спеціальні механізми - штабелювальники, продуктивність яких суттєво залежить від висоти штабелювання конусу чи штабелю заповнювачів.

Отже, за залежністю (8.1) розраховуються об'єми піску та щебеню на 1-3 доби роботи АБЗ та вставляються до формул (8.2) і (8.3), з яких визначаються лінійні розміри кругового та штабельного складів піску та щебеню. В даному розділі необхідно запроектувати три відкритих склади піску фракцій 5-1,25 мм; 1,25-0,63 мм; 0,63 мм та три відкритих склади щебеню 40-20 мм; 20-10 мм і 10-5 мм.

Розвантаження заповнювачів з транспорту на складі може здійснюватися гравітаційним способом або за допомогою стаціонарної установки Т-182А (табл.8.1). Для розвантаження заповнювачів установка Т-182А споряджена скребковим штовкачем.

Таблиця 5.1. Технічні характеристики розвантажувальної машини Т-182А

№ з/п

Показники

Т-182А

1

2

3

1

Продуктивність, т/год.

200

2

Потужність електродвигунів, кВт

17,5

3

Маса машини, т

34,0

4

Робочий орган розвантажувачів

Штовхач

Скребковий

Подача піску та щебеню по фракціям до агрегату живлення пересувного АБЗ виконується навантажувачем на пневматичному ходу.

Похожие статьи




Проектування складського господарства АБЗ, Склади кам'яних матеріалів - Розрахунок продуктивності підприємства та проектування технологічного обладнання і складського господарства

Предыдущая | Следующая