Експлуатація систем, Експлуатація системи опалення - Ефективність роботи та експлуатації систем теплопостачання та вентиляції

Експлуатація системи опалення

Надійна робота систем опалення забезпечується проведенням організаційних та технічних заходів. До складу організаційних заходів входить розробка структури служби експлуатації та ремонту систем теплоспоживання, в задачі якої входить планування, матеріально-технічне забезпечення, розробка технічної документації, контроль за вірною експлуатацією та дотримання техніки безпеки, підготовка кадрів і т. і. Технічні заходи передбачають технічне обслуговування та ремонт систем опалення, дотримання необхідних режимів роботи системи теплопостачання. Організаційна структура експлуатації систем теплопостачання. залежить від типу та потужності системи теплопостачання, характеру теплоспоживання.

На невеликих промислових підприємствах експлуатацію систем опалення покладено на інженерів або техніків, що підпорядковані головному механіку підприємства та керують черговими слюсарями - сантехніками. Ремонт всіх санітарно - технічних систем, як правило, виконуються силами виробничих цехів або ремонтно-механічним цехом підприємства. Надійна та економічна робота системи опалення і теплових пунктів забезпечується виконанням наступних заходів системи планово-попереджувальних ремонтів (ППР): плануванням профілактичних та ремонтних робіт з визначенням їх трудомісткості для різноманітних видів обладнання; встановленням тривалості ремонтних циклів, міжремонтних періодів і структури ремонтних циклів з врахуванням специфіки роботи обладнання; організацією проведення запланованих робіт, забезпечення їх необхідними матеріалами, запчастинами, технічною документацією; розробкою основних правил по обслуговуванню та ремонту обладнання з дотриманням вимог техніки безпеки; контроль за якістю робіт, що виконуються.

Система ППР включає міжремонтне обслуговування, періодичні профілактичні роботи, планові (поточний та капітальний) ремонти.

Міжремонтне обслуговування включає в себе спостереження за станом обладнання, усуненням незначних неполадок, налагодження теплових пунктів і систем опалення, дотримання в умовах експлуатації діючих інструкцій і правил техніки безпеки.

Перед вводом в експлуатацію тепловий пункт повинен бути відремонтований, промитий та опресований. Слюсарі - обходчики не меньше одного разу в два тижня перевіряють стан приміщень, обладнання, запірно - регулюючої арматури трубопроводів, контрольно - вимірювальних приладів та засобів автоматики, наявність пломб на елеваторах, дросельних діафрагмах і приладах, призначених для обліку теплової енергії. Після цього в журнал теплового пункту заносять значення тиску температури та витрати води 9 заносять всі виявлені неполадки і відмітки про їх усунення. На кожний тепловий пункт складають паспорт.

Основними задачами технічного обслуговування системи опалення є:

Підтримання системи в робочому стані;

Систематичний контроль за її роботою;

Усунення незначних неполадок;

Забезпечення правильної експлуатації системи.

Слюсарі-сантехніки по технічному обслуговуванню повинні періодично оглядати систему опалення для виявлення недоліків в її роботі та їх усуненню. Опалювальні прилади, трубопроводи і запірно-регулюючу арматуру слід оглядати не менше двох разів за опалювальний сезон з метою контролю якості обігріву приміщень, перевірки щільності з'єднань і стану кріплення опалювалювальних приладів та трубопроводів. Обхід всієї системи опалення виконують два рази в рік: осінню - при перевірці готовності системи до опалювального сезону і весною - для виявлення неполадок і уточнення об'єму робіт по плановому ремонту, який виконується в літній період. Незначні неполадки усувають негайно. При незначній течії в трубах допускається встановлення тимчасових хомутів. Теплову ізоляцію, що вийшла з ладу, видаляють, труби очищують від іржі, покривають антикорозійним шаром, після чого накладають нову теплову ізоляцію.

Обслуговуючий персонал зобов'язаний усувати неполадки за заявками споживачів виконувати поточний ремонт, брати участь в планових ремонтах системи опалення, ліквдації аварій.

При кожному обході системи опалення необхідно з неї випускати повітря через повітрозбірники, повітряні труби та повітряні крани біля опалювальних приладів.

Обслуговуючий персонал повинен знайомити споживачів з правилами експлуатації систем опалення, засобом регулювання тепловіддачі опалювальних приладів, пояснювати причини їх незадовільної роботи.

Після закінчення опалювального сезону для запобігання проникнення повітря до системи опалення до початку ремонту її залишають заповненою сітьовою водою. В процесі підготовки до опалювального сезону система повинна бути відремонтована, промита, а також підлягає гідравлічному випробуванню.

Профілактичні роботи, що проводяться згідно з графіком ППР, включають періодичні огляди та профілактичні випробування.

Огляди проводяться для обладнання, яке характеризується великою трудомісткістю ремонту. Під час огляду перевіряють стан обладнання, виконують дрібний ремонт, чистку, промивку, виявляють дефекти експлуатації. Періодичність оглядів встановлює головний інженер підприємства.

Профілактичні випробування як самостійні операції планують і проводять раз на рік в літній період між двома черговими плановими ремонтами тільки для особливо відповідального обладнання.

Поточний ремонт є основним видом профілактичного ремонту, спрямованого на забезпечення тривалої та безвідмовної роботи системи опалення, попередженні її зношення та усунення неполадок. Під час його проведення обладнання теплового пункту та системи опалення відключається від теплової мережі і виконують необхідні ремонтні операції. Поточний ремонт теплових пунктів та систем опалення виконують в літній період.

Найбільш характерними роботами дід час поточного ремонту є:заміна окремих ділянок трубопроводів та, при необхідності, опалювальних приладів; часткова заміна негідної запірно-регулюючої арматури, фланців та прокладок; відновлення теплової ізоляції трубопроводів;чистка та ремонт повітрозбірників та іншого обладнання теплових пунктів і систем опалення;

Здача в перевірку контрольно-вимірювальних приладів;промивка системи та її гідравлічне випробування.

Капітальний ремонт є складним і повним по об'єму видом планового ремонту. При його проведенні виконується повне розбирання обладнання теплових пунктів, відновлення та заміна зношених деталей, налагодження обладнання та мережі трубопроводів. При проведенні капітальних ремонтів передбачаються заходи, щодо покращення техніко-економічних показників систем, підвищення їх ефективності внаслідок реконструкції та модернізації обладнання.

При проведенні ремонтних робіт необхідно суворо дотримуватися правил техніки безпеки. Тепловий пункт, що підлягає ремонту, повинен бути за допомогою запірної арматури вимкнутий з теплової мережі. Проводити ремонтні роботи при надлишковому тиску в трубопроводах забороняється.

Опалювальний кондиціонування тепловологісний монтажний

Похожие статьи




Експлуатація систем, Експлуатація системи опалення - Ефективність роботи та експлуатації систем теплопостачання та вентиляції

Предыдущая | Следующая