Технологія виконання робіт, Визначення середньої відстані транспортування грунту - Технологія земляних робіт на улаштуванні будівельного майданчика та котловану

До початку основних будівельних робіт на будівельному майданчику необхідно виконати підготовчі роботи: встановлення і закріплення на місцевості контурів та розмірів майбутніх земляних споруд, звільнення будівельного майданчика від рослинності, влаштування поверхневого водовідведення і тимчасових доріг, обладнання побутових приміщень та тимчасових інженерних комунікацій. Відповідно до природоохоронних вимог необхідно в межах контуру будівельного майданчика зрізати рослинний шар грунту товщиною 0,2 - 0,3м,(приймаємо - 0,3м), і укласти його в тимчасові кавальєри за межами будівельного майданчика для наступної рекультивації земель в період освоєння будівельного майданчика.

Всі підготовчі роботи мають бути виконані відповідно до будівельного генерального плану на підготовчий період.

Визначення середньої відстані транспортування грунту

Середня відстань транспортування (переміщення) грунту - це відстань між центрами ваги виїмки і насипу. Визначення центрів ваги виїмки і насипу можна виконувати аналітичним або графічним методом.

Середня відстань транспортування грунту визначається з метою вибору відповідного типу машини для розробки грунту у виїмці, його переміщення і вкладання у насип.

Середню відстань транспортування визначаю графічним методом, який передбачає побудову інтегральних кривих об'ємів грунту виїмки і насипу.

На аркуші паперу А4 в масштабі 1:1000 наноситься сітка з розмірами квадратів 2020м і лінія нульових робіт.

Із таблиці 1 в однойменні і перехідні квадрати виписую відповідні об'єми грунту в межах контуру виїмки і насипу.

За межами контуру планувальної площини будівельного майданчика вибираються системи прямокутних координат (рис.2.1).

Для побудови інтегральних кривих по рядах і колонах планувальної сітки виконується обрахунок об'ємів виїмки і насипу наростаючим порядком, на підставі значень яких будуються відповідні інтегральні криві.

На осях об'ємів відкладаються значення (0,5-5401=2700,5 м3) і проводяться допоміжні лінії паралельно до сторін планувальної сітки будівельного майданчика.

Ці допоміжні лінії перетнули інтегральні криві виїмки і насипу в точках 1 і 2. Із точок 1 і 2 проводжу перпендикуляри до планувальної сітки у відповідні зони - виїмку і насип.

У зоні виїмки перпендикуляри перетнулися у точці В, а в зоні насипу - в точці Н. Точки В і Н є відповідно центрами ваги виїмки і насипу., а відстань між ними і є середня відстань транспортування грунту.

В результаті графічного метода середня відстань транспортування дорівнює ?56,0м. (Рис.2.1).

Похожие статьи




Технологія виконання робіт, Визначення середньої відстані транспортування грунту - Технологія земляних робіт на улаштуванні будівельного майданчика та котловану

Предыдущая | Следующая