Охорона праці про ремонті бурового обладнання, Основні заходи з безпечної роботи при проведенні капітального ремонту бурових лебідок - Організація і технологія капітального ремонту бурової лебідки марки ЛБУ-1100М2

Основні заходи з безпечної роботи при проведенні капітального ремонту бурових лебідок

По характеру своєї роботи слюсар-ремонтник бурового устаткування виконує найрізноманітніші операції. Він розбирає і збирає устаткування, налагоджує і обкатує його, обпилює і свердлить деталі, ріже і рубає метал, термічно обробляє деталі, піднімає і переміщає устаткування, вузли і деталі за допомогою підйомних механізмів і т. д., а також виконує з электро - і газозварниками зварювальні роботи. В процесі роботи слюсар по ремонту бурового устаткування користується свердлільними і загострюючими верстатами, пресами, механізованим і ручним інструментом, різноманітними пристосуваннями, вантажопідйомними механізмами, газополум'яними пальниками, нагрівальними печами.

При неправильному виконанні прийомів роботи і невмілому поводженні з устаткуванням, верстатами, пристосуваннями і інструментом слюсар може травмувати себе і товаришів по роботі.

Тому слюсар-ремонтник бурового устаткування повинен завжди пам'ятати, що основними умовами безпечної роботи по ремонту бурового устаткування є правильна організація робочого місця, застосування справних пристосувань і інструменту, строге дотримання виробничої дисципліни і правил техніки безпеки.

Слюсар зобов'язаний містити своє робоче місце в чистоті і порядку, оскільки загроможденность і замазученность можуть привести до нещасних випадків. На робочому місці не повинно бути несправних пристосувань і інструментів, а також непотрібних для виконання даної роботи деталей і матеріалів. Перед початком роботи слід перевіряти справність пристосувань і інструменту.

При розбиранні і збірці машин слід застосовувати спеціальні пристосування і механізми, що полегшують йому працю і сприяючі створенню безпечних умов праці і підвищенню його продуктивності.

Важкі деталі слід встановлювати за допомогою вантажопідйомних механізмів. Вантажопідйомні механізми повинні відповідати по вантажопідйомності вазі вантажу, що піднімається. Вони повинні оглядатися не рідше за один раз на рік. Вантажі дозволяється підвішувати стропальникам або слюсарям, що мають права на виробництво кроквяних робіт.

Працюючи на свердлильному або заточном верстаті, слюсар повинен пам'ятати основне правило техніки безпеки: рухомі частини верстата повинні бути захищені. При виконанні свердлильних робіт необхідно забезпечувати надійне кріплення деталей. Верстати слідує чистити, тільки після їх зупинки.

Електричний інструмент (з напругою вище 36 В) повинен підключатися до електричної мережі за допомогою шлангового кабелю, що має жилу для заземлення електродвигуна інструменту. В процесі роботи на верстатах, механізмах і електричним інструментом необхідно стежити за тим, щоб кабелі були справними і було заземлення. У разі виявлення несправностей в електричній частині верстата або інструменту слід негайно припинити роботу і повідомити про несправності майстрові. До усунення несправностей до роботи приступати не можна. Після закінчення роботи електричний інструмент слід очистити і здати в інструментальну.

При виконанні робіт по заливці підшипників на робочому місці не дозволяється зберігання кислоти. Кислоти повинні зберігатися в скляних бутилях з добре притертими скляними пробками в спеціальних шафах, встановлених в коморах. На бутилях повинні бути написи з назвою кислоти. Після закінчення роботи кислота з робочого місця забирається в комору або зливається в каналізацію. Роботу по заливці підшипників слід виконувати у фартусі, рукавицях і одязі, який повністю захищає тіло від попадання кислоти і гарячих крапель металу.

Зварювальні роботи слід проводити на спеціально відведеному місці, обладнаному додатковою вентиляцією, або на місці збірки устаткування, обгородженому переносними щитами. Перед початком зварювальних робіт необхідно з робочого місця прибрати легкозаймисті матеріали і видалити людей, не пов'язаних з виконанням зварювальних робіт.

Перед початком випробування і обкатки відремонтованих машин необхідно перевірити якість виконаних ремонтних робіт, правильність їх установки і підключення до трансмісії приводу, наявність і кріплення огорож і кожухів, а також змастити підшипники. Після цього слід видалити людей з небезпечної зони і провести пробний пуск машини, а потім, після усунення всіх несправностей, виявлених при пробному пуску, приступити до обкатки машини.

У тих випадках, коли слюсарюю в процесі ремонту бурового устаткування доводиться виконувати роботи і користуватися верстатами, пристосуваннями і інструментом, які він мало знає, він зобов'язаний звернутися до майстра або механіка за отриманням додаткового інструктажу.

Основними причинами нещасних випадків при обслуговуванні і ремонті бурового устаткування є:

    1) використання несправних інструментів і пристосувань; 2) застосування небезпечних прийомів роботи; 3) організація робочого місця з порушенням вимог правил техніки безпеки; 4) несправність або відсутність кожухів і огорож; 5) недотримання правил техніки безпеки при підйомі переміщенні і установці за допомогою підйомних кранів важких деталей і вузлів; 6) відсутність індивідуальних засобів захисту; 7) перебування в небезпечній зоні; 8) порушення трудової дисципліни.

Тому при інструктажі і навчанні робочих, пов'язаних з обслуговуванням і ремонтом бурового устаткування, слід приділяти особливу увагу питанням техніки безпеки.

Похожие статьи




Охорона праці про ремонті бурового обладнання, Основні заходи з безпечної роботи при проведенні капітального ремонту бурових лебідок - Організація і технологія капітального ремонту бурової лебідки марки ЛБУ-1100М2

Предыдущая | Следующая