Техніка безпеки при виконанні земляних робіт - Проект школи на 600 учнів в м. Стрий Львівської області

Вимоги безпечного ведення земляних робіт висвітлюються в проекті виконання робіт та технологічній карті на земляні роботи за СНиП 3.02.01-87.

При ритті котловану в місцях руху працюючих та транспорту навколо місця виконання робіт встановлюють сущільну огорожу висотою 1,2 м із системою освітлення. В межах призми руйнування грунту при влаштуванні котловану без закріплення забороняється складування обладнання, влаштування і рух машин та механізмів.

До початку розроблення грунту необхідно виконати всі заходи по відведенню поверхневих та грунтових вод. Для уникнення сповзання грунту при появі грунтових вод на відкосах виємок необхідно прийняти заходи для відведенню чи пониження їх рівня (влаштування дренажу, лотків чи відкачування води).

Спосіб захисту котловану від притоку поверхневих та грунтових вод в залежності від геологічних та гідрогеологічних умов вказується в технологічній карті та ППР. Для спуску робітників в котлован встановлюють драбини шириною 0,6 м із перилами. Грунт, що вийнятий із котловану, необхідно розміщувати на відстані не менше 0,5 м від бровки.

Механізоване розроблення грунту виконується при умові забезпечення безпечного та раціонального використання машин, механізмів. Машини, що використовуються для розроблення котловану, необхідно обладнати звуковою сигналізацією. При встановленні, ремонті та переміщенні землеройних машин.

Повинні бути прийняті заходи, що забезпечують їх опрокидування.

Розроблення та переміщення грунту екскаваторами, бульдозерами при русі їх на підйом чи під ухил із кутом нахилу більше вказаного в паспорті, забороняється. При розробленні виємок із влаштуванням уступів ширина кожного із них повинна бути не менше 2,5 м. Перед початком роботи екскаватор встановлюють на спланованому майданчику, що має ухил не більше вказаного в паспорті.

Для того, щоб уникнути самочинне переміщення землеройних машин, під гусениці чи колеса підкладають інвентарні упори (підкладки). Забороняється використовувати для даної ціллі дошки, колоди, цеглу, каміння чи інші предмети. Якщо в процесі руху машин зустрічаються ділянки зі слабким грунтом, їх підсилюють щитами чи настилом із дошок, брусів та шпал.

Відстань між поворотною платформою екскаватора та стінкою забою котловану повинна складати не менше 1,0 м. При роботі екскаватора забороняється виконувати які-небудь інші роботи зі сторони забою та знаходитися працівникам в радіусі дії стріли плюс 5,0 м. В неробочому стані екскаватор повинен знаходитися від краю виїмки на відстані не менше 2,0 м із опущеним на землю ковшом. Забороняєься змінювати виліт стріли при наповненому ковші, підтягувати при допомозі стріли вантаж, регулювати гальма при піднятому ковші, працювати із канатами, що зносилися.

В межах будівельного майданчика екскаватор ухається за раніш вибраним шляхом із ухилом, що не перевищує нормативний. Стрілу при цьому встановлюють чітко по ходу руху, а ковш повинен бути пустим та піднятим на висоту 0,5 - 0,7 м від поверхні землі.

Транспортні засоби, що призначені для завантаження грунту, повинні знаходитися за межами небезпечної зони екскаватора. Подавати їх під завантаження та від'їжджати після закінчення можна тільки по сигналу машиніста.

Одноковшові екскаватори із зворотньою лопатою раціонально та безпечно використовувати в забої глибиною, що не перевищує найбільшу глибину копання у відповідності із технічною характеристикою.

Опускання стріли під кутом більше 45° (по відношенню до площини стоянки) не допускається, так як подальше збільшення даного кута приводить до зменшення вертикальної складової підйомних канатів. Надійність відкосу виїмки необхідно перевіряти, так як її руйнування може розпочатися під дією маси екскаватора.

Допуск до монтажу будівельних конструкцій на об'єкті можуть отримати робітники, які досягли 18 років, навчені по спеціальній программі та мають посвідчення на право виконання монтажних робіт, пройшли медогляд, інструктажі по техніці безпеки та пожежній безпеці.

До верхолазних робіт ( на висоті більше 15 м від поверхні грунту ) допускаються спеціально навчені чоловіки-монтажники у віці від 18 до 60 років, які пройшли медогляд на придатність до верхолазних робіт та мають тарифний розряд більше ІІІ.

Машиністи вантажопідйомних кранів, стропальники та зварювальники навчаються за спеціальними програмами Держгортехнагляду. Основними засобами створення умов для безпечної роботи та пересування на висоті є тимчасові настили, огородження, підмащення захисні сітки, запобіжні канати, пояси та запобіжні монтажні каски.

При виконанні робіт на висоті більше 1 м від рівня грунту чи перекриття настили або риштування повинні бути огородженні перилами висотою більше 1 м. Перила повинні складатися із поруччя, проміжного горизонтального елементу та бортової дошки висотою більше 150 мм.

Поряд із металевими сітками використовуються вертикальні капронові сітки для запобігання падіння із висоти. Під робочими місцями ставлять горизонтальні сітки для огородження падіння матеріалів.

Робітники повинні надійно закріплюватися карабіном запобіжного поясу за будівельні конструкції в місцях, вказаних майстром чи виконробом. Дощаті настили на риштуваннях та підмостках виконують із рівних дощок товщиною більше 40 мм. Закінчення стикових дощок повинні бути розміщені на опорі із накладкою більше 200 мм в кожну сторону.

Монтажникам, які виконують роль підсобних робітників при роботі із електрозварниками, видаються щитки ( окуляри із захисним склом ). Робітники, зайняті на монтажі конструкцій, забезпечуються спецодягом та спецвзуттям. Сумарна маса піднятої конструкції та захоплюючого пристрою не повинна перевищувати вантажопідйомності монтажного крану чи підйомника при даному вильоті стріли.

Вантаж піднімають на висоту 0,1 м для перевірки правильності підвіски, стійкості крану, надійності його гальм, потім на проектну відмітку. По горизонталі вантаж переміщують на відстань 0,5 м над перешкодами. При вітрі силою більше 6 балів роботу припиняють, а кран закріплюють. При розвантаженні машин не можна переміщати конструкції над кабіною водія.

На межі небезпечної зони влаштовують запобіжні знаки чи надписи, добре видимі в любий час доби На монтажному майданчику повинен існувати єдиний порядок сигналізації. Монтаж, тимчасове закріплення, розстроповку та постійне закріплення конструкцій необхідно виконувати із перекриття, інвентарних підмоток, драбин, інвентарних лісів.

Тимчасове закріплення знімають після закріплення конструкцій всіма засобами, що передбачені ПВР. При виконанні монтажних робіт необхідно керуватися СНиП ІІІ-4-80. На захватці, де ведуться монтажні роботи, не допускається виконання інших робіт та знаходження сторонніх осіб. Дані роботи необхідно вести згідно інженерних рішень, передбачених технологічною картою.

Похожие статьи




Техніка безпеки при виконанні земляних робіт - Проект школи на 600 учнів в м. Стрий Львівської області

Предыдущая | Следующая