Вихід підприємства на міжнародний ринок - Управління діяльністю підприємства на міжнародних туристичних ринках (на прикладі "Сотік Тур")

Вихід "Сотік Тур" на зовнішній ринок, де панує жорстка міжнародна конкуренція, можливий лише за умови використання сучасних методів управління, насамперед маркетингу. Міжнародний маркетинг - це систематична, планомірна та активна обробка міжнародних ринків на різних етапах руху товарів до покупця, яка має враховувати особливості окремих закордонних ринків.

Міжнародний ринок туристичних послуг є надзвичайно складним утворенням. Він характеризується значною місткістю, що створює значні перспективи для підприємств, але одночасно висуває і додаткові вимоги до маркетингу. "Сотік Тур" має забезпечити відповідність якості туристичних послуг міжнародним стандартам. Персонал повинен вміти налагоджувати тісні зв'язки із закордонними представниками та організовувати на високому професійному рівні міжнародні конференції тощо.

Міжнародний маркетинг має дати відповідь на такі основні питання:

    1. Чи виходити на міжнародний ринок взагалі? Які цілі ставити при цьому? 2. Які перспективи можуть відкритись перед підприємством "Сотік Тур" і які ризики можуть виникнути? 3. Якщо виходити на зовнішній ринок, то на ринок якої країни? 4. Які туристичні послуги можна запропонувати споживачам на цьому ринку? 5. Яким шляхом вийти на обраний ринок, знайти споживача і запропонувати йому свої туристичні послуги?

Маркетингове забезпечення зовнішньоекономічної діяльності підприємства включає:

    - дослідження основних характеристик зовнішніх ринків, їх динаміки, тенденцій розвитку та пріоритетів; - визначення основних суб'єктів, що діють на цих ринках, особливостей їх поведінки і мотивації; - характеристику основних параметрів міжнародного маркетингового середовища; - розробку стратегії виходу та діяльності на потенційному зарубіжному ринку; - визначення проблем та специфіки зовнішньоекономічної діяльності на конкретних зовнішніх ринках.

Основною метою, з якою туристичні підприємства виходять на зовнішні ринки, є максимізація прибутку за рахунок використання ефекту масштабу. Досягнення цієї мети не вичерпує всі елементи мотиваційного механізму, який складається із конкретних збуджувальних мотивів. Наведемо деякі з них:

    1. Обмеженість та відносно низькі можливості розширення внутрішнього ринку. 2. Подолання залежності від внутрішнього ринку, сезонних коливань попиту та розсіювання ризиків шляхом завоювання закордонних ринків. 3. Підвищення ефективності збутової діяльності шляхом посилення ринкових позицій на основі створення відділень, філій, дочірніх підприємств, розширення мережі сервісних пунктів тощо. 4. Підвищення престижу підприємства на національному ринку як суб'єкта міжнародних економічних відносин.

Водночас не слід залишати поза увагою й інші фактори, які ставлять під сумнів доцільність виходу підприємства на зовнішній ринок. Ось деякі з них:

    1. Рівень прибутку від ЗЕД може виявитись насправді значно нижчим, ніж планувалось, через нестабільність економічної або політичної ситуації за кордоном. 2. Проникнення і закріплення на закордонному ринку буде вимагати значних коштів.

Вихід підприємства на зовнішні ринки зазвичай є тривалим еволюційним процесом. Досвід показує, що систематичне, поступове набуття досвіду в зовнішньоекономічній діяльності - найкращий, а в багатьох випадках і єдиний шлях до стабільного успіху.

Похожие статьи




Вихід підприємства на міжнародний ринок - Управління діяльністю підприємства на міжнародних туристичних ринках (на прикладі "Сотік Тур")

Предыдущая | Следующая