ВИСНОВОК - Діагностика інноваційного розвитку ДП "Ємільчинське лісове господарство"

Ефективним способом конкурентної боротьби в ХХІ ст. є зростання підприємства внаслідок інноваційного розвитку, який передбачає активне впровадження результатів наукової діяльності у виробничо-комерційне використання. Розвиток економіки будь-якого типу визначається активністю інноваційних процесів, економічною ефективністю нововведень, тобто результативністю перетворення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт в інноваційний продукт, такий як нова техніка та прогресивні технології, які сприяють зменшенню собівартості продукції та підвищенню її конкурентоспроможності на внутрішньому і зовнішньому ринках.

На даний момент в нашій державі спостерігається зовсім інша ситуація: замість високотехнологічної наукоємної продукції вітчизняний експорт здебільшого представлений напівфабрикатами низького рівня обробки та сировиною, що, у свою чергу, є найяскравішим доказом нераціонального використання природних багатств.

Досліджуване у даній курсовій роботі підприємство - ДП "Ємільчинське лісове господарство" займається веденням лісового та мисливського господарства, здійснює реалізацію лісопродукції як вітчизняним, так і іноземним споживачам. Співробітництво зі споживачами починається з укладення договорів, а поставки товарів здійснюються на основі замовлень. На чолі підприємства знаходиться директор, за згодою якого здійснюється підбір персоналу та його звільнення. Організаційна структура підприємства включає в себе головного лісничого та головного інженера, головних економіста, бухгалтера, механіка та замісника директора по охороні та захисту лісу, а також семи відділів: виробничого, лісового, планово-економічного, бухгалтерії, відділів реалізації, постачання та відділу ЗЕД. У виробничому відношенні конторі лісового господарства підпорядковані сім лісництв: Барашівське, Гартівське, Глумчанське, Жужельське, Ємільчинське, Королівське, Кочичинське з підсобним господарством, та три цехи: нижній склад станції Жужель, нижній склад станції Яблунець і транспортний цех.

Аналізуючи фінансово-економічний стан ДП "Ємільчинське лісове господарство" було виявлено такі негативні явища у звітному році порівняно з попереднім:

Зменшення коефіцієнта покриття на 2%;

    2) зменшення рентабельності підприємства на 3,88%; 3) перевищення величини поточної заборгованості над величиною поточних активів; 4) зростання собівартості на 31,04%; 5) недостатність стійких джерел фінансування.

Аналізуючи напрями удосконалення інноваційної діяльності ДП "Ємільчинське лісове господарство" ,було запропоновано заходи, серед яких слід виділити заходи щодо зниження собівартості за рахунок підвищення кваліфікації персоналу, модернізації обладнання, приведення до норми ступеня витрат сировини та матеріалів, а також палива; підвищення якості продукції з метою розширення ринків збуту; оптимізація чисельності виробничого та управлінського персоналу; скорочення дебіторської заборгованості за рахунок надання відстрочки платежу, введення авансових платежів, ретельніший підбір партнерів та введення ефективної системи управління дебіторською заборгованістю. Важливим є також питання залучення інвестицій, причому як національних, так і закордонних, які мають бути спрямовані на усунення найбільш слабкого місця в діяльностіданого підприємства - виробничого фактору, шляхом оновлення парку виробничого обладнання, підвищення його продуктивності, економності що призведе до поліпшення конкурентоспроможності продукції.

У впровадження інноваційних технологій лісосировини потрібно ввести у виробництво виготовлення низькоякісної продукції - тріски, так як це не шкодить сільському господарсту, і є длянього корисним, тому що підприємство використовує тільки високоякісну сировину, а низькоякісна продукція просто спалюється завдаючи при цьому шкоди довкіллю - забруднюючи його.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Діагностика інноваційного розвитку ДП "Ємільчинське лісове господарство"

Предыдущая | Следующая