ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ - Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства (на прикладі ВАТ Роменський молочний комбінат)

Філія Роменський молочний комбінат має сильну конкурентну позицію, бо продукція підприємства відома не лише на регіональному ринку, а і за його межами. На сьогоднішній день філія Роменський молочний комбінат має великий асортимент продукції і широку номенклатуру. Основними видами продукції є:

    - сухе знежирене молоко; - масло тваринне; - морозиво; - цільномолочна продукція; - нежирна продукція; - маргарин; - майонез; - сир плавлений.

Проведений ретельний аналіз ринку молочних продуктів свідчить, що філії Роменський молочний комбінат належить 9 % ринку.

Аналізуючи структуру товарної продукції слід відмітити, що за досліджуваний період обсяги виробництва зросли на 65,8% або на 51763 тис. грн., хоча в 2004 р. спостерігалося значне зменшення обсягу виробництва - майже наполовину. Це було спричинено одразу декількома чинниками.

По-перше, 2004 рік характеризується більш ніж значним зниженням ціни на сухе знежирене молоко як на зовнішньому ринку, так і на внутрішньому. По-друге, значно загострилася конкуренція на ринку молочної продукції, по-третє - погіршилася ситуація і на ринку молочної сировини. Останнє зумовлено зменшення поголів'я ВРХ як у сільськогосподарських підприємствах, так і у населення району, а також не зовсім чесною поведінкою конкурентів. Вони скуповують молоко саме у Роменському районі, аби комбінату не дісталася достатня кількість сировини, хоча це приносить їм значні витрати і навіть збитки. Слід також відмітити, що чистий доход від реалізації продукції за досліджуваний період зріс на 51763 тис. грн., собівартість підвищилася більш швидкими темпами - на 53237 тис. грн., а тому валовий прибуток зменшився на 1474 тис. грн.. В 2006 р. завод, як і в 2004 р., спрацював збитково - чистий збиток склав 3788 тис. грн.. причини збитковості та нерентабельності діяльності заводу в 2004 р. були зазначені вище, а в 2006 р. збиток отримано в результаті значного обсягу інших витрат - 23784,8 тис. грн.

Продукція комбінату відрізняється від продукції інших підприємств цієї ж галузі високою якістю і помірними цінами. Завдяки цьому товариство змогло завоювати окрім вітчизняних і закордонні ринки та просувати на них свої товари.

Варто відмітити, що філія Роменський молочний комбінат реалізує сухе молоко лише екстра-класу так, як на вітчизняних ринках воно не користується значним попитом. Це пояснюється тим, що українські підприємства використовують сухе знежирене молоко (СЗМ) лише при виготовленні хліба та кондитерських виробів, у виробництві кисломолочних продуктів з високим вмістом знежиреного молочного залишку. За кордоном же дуже часто СЗМ використовують як основну добавку до раціону при годівлі молоднику сільськогосподарських тварин, при випічці кондитерських виробів та при виробництві швидкорозчинної кави з вершками або молоком в пакетиках.

Тому з кожним роком комбінат збільшує питому вагу експорту сухого знежиреного молока в загальному обсязі виробництва.

Окрім сухого знежиреного молока підприємство налагоджує постачання на зовнішній ринок масла вагового тваринного, споживачами якого переважно є країни СНД та Балтії.

Для підвищення ефективності діяльності підприємства пропонується:

Вдосконалити перспективне та оперативне планування в господарстві;

Здійснити організацію та методологію контролю в умовах автоматизованої системи управління;

Вдосконалити інформаційне забезпечення господарства та забезпечення його оргтехнікою в найбільш оптимальному обсязі;

Залучати, по можливості, нових фахівців та спеціалістів;

В структурі управління рекомендовано створити відділ маркетингу та ЗЕД;

Розробити посадову інструкцію та положення про підрозділ;

Впровадити комп'ютерну мережу між усіма функціональними службами підприємства, аналітичним відділом та керівником.

Похожие статьи




ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ - Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства (на прикладі ВАТ Роменський молочний комбінат)

Предыдущая | Следующая