Корпорація, як основна форма підприємництва - Американська модель менеджменту

Починаючи з середини 80-х рр.. в США інтерес до корпоративного управління став зростати. Цьому сприяла низка факторів: збільшення інституційних інвестицій в країні, посилення державного контролю в США з наданням права голосу на щорічних загальних зборах акціонерів деяким інституціональним інвесторам; діяльність з поглинання корпорацій у другій половині 80-х; надмірно високі оклади виконавчих директорів у багатьох американських корпораціях і зростаюче відчуття втрати конкурентоспроможності по відношенню до німецьких та японським корпораціям. менеджмент американський управління

Американська модель застосовується в корпораціях Великобританії, США, Австралії, Нової Зеландії, Канади та деяких інших країнах. Вона характеризується наявністю індивідуальних акціонерів і постійно зростаючим числом незалежних тобто не пов'язаних з корпорацією акціонерів (вони називаються "зовнішні" акціонери або "аутсайдери"), а також чітко розробленої законодавчою основою, що визначає права і обов'язки трьох ключових учасників: керівників, директорів і акціонерів і порівняно простим механізмом взаємодії між корпорацією та акціонерами, і між акціонерами як на щорічних загальних зборах, так і в проміжках між ними.

Акціонування - це звичайний спосіб накопичення капіталу корпораціями Великобританії і США. Тому не дивно, що в США утворився найбільший у світі ринок капіталу, а Лондонська біржа - третя в світі за капіталізацією ринку після Нью-Йорка і Токіо. Більше того, існує причинно-наслідковий зв'язок між переважанням акціонерного фінансування, розмірами ринку капіталу і розвиненістю системи корпоративного управління. США є найбільшим ринком капіталу і одночасно місцем найбільш розвиненої системи голосування за дорученням і небувалої активності незалежних (інституціональних) інвесторів. Останні також грають важливу роль на ринку капіталу і в корпоративному управлінні Великобританії.

Похожие статьи




Корпорація, як основна форма підприємництва - Американська модель менеджменту

Предыдущая | Следующая