Мета і завдання інформаційного менеджменту - Інформаційний менеджмент: сутність, мета і завдання

Концепція ІМ об'єднує наступні підходи: економічний, що розглядає питання залучення нової документованої інформації із урахуванням корисності та фінансових затрат; аналітичний, що базується на аналізі потреб користувачів щодо інформації та комунікації; організаційний, розглядає вплив інформаційних технологій на організаційні аспекти; системний, розглядає обробку інформації в організації, приділяючи особливу увагу оптимізації комунікаційних каналів, інформації, матеріальних коштів та інших витрат, методів роботи.

ІМ в організації виконує стратегічні, оперативні та адміністративні завдання. До Стратегічних завдань відносяться: створення інформаційної інфраструктури організації та управління інформаційними технологіями. Оперативні та адміністративні завдання Мають більш вузький та підпорядкований характер.

Для розуміння сутності інформаційного менеджменту варто прийняти до уваги такі положення:

    1. Інформація є комплексною категорією. Тобто вона може бути:
      - умовою і засобом для ділового спілкування, - засобом передачі суспільству відомостей про організацію, - джерелом відомостей про зовнішнє середовище, - товаром.
    2. Інформаційний менеджмент відбувається у межах конкретної організації. 3. Інформація являє собою самостійний фактор виробництва, що лежить в основі процесу прийняття управлінського рішення. 4. Інформаційний менеджмент має відношення не просто до інформації, а саме до інформаційної діяльності організації.

Враховуючи це, можна узагальнити: Інформаційний менеджмент - управління діяльністю, пов'язаною із створенням та використанням інформації в інтересах організації.

Основною метою інформаційного менеджменту є забезпечення ефективного розвитку організації шляхом регулювання різних видів її інформаційної діяльності.

У зв'язку з цим перед ІМ постає ряд певних завдань.

Головним завданням ІМ є інформаційна підтримка основної діяльності організації. Завдання ІМ, з цієї точки зору, полягає в інтегруванні створених співробітниками індивідуальних інформаційних елементів системи ( документи, справи, технології) на основі програми пошуку та на базі пропозицій через Інтернет і відповідного маркетингу використовуваних інформаційних ресурсів.

Наступне завдання ІМ полягає у переробці різноманітного "масового продукту", що пропонується на інформаційному ринку, в інформацію, релевантну діям - перехід від зовнішніх знань у знання, релевантні внутрішнім рішенням.

Важливим завданням ІМ є вибір раціональних форм комунікацій, техніки та інформаційних технологій, а також характеристик інформаційних ресурсів, необхідних для досягнення цілей організації.

Крім того, ІМ розв'язує завдання планування, керівництва, контролю та організації документного забезпечення управління організацією за певними цільовими критеріями для підтримки узгоджених організаційно-інформаційних дій членів організації.

ІМ стосується всіх функцій управління сучасної організації. Управлінський цикл містить чотири функції, - це планування, організація, мотивація та контроль.

Ефективність діяльності управлінського апарату організації залежить від цілого ряду факторів:

    - забезпечення організаційною й обчислювальною технікою; - використання сучасних технологій; - розподіл посадових обов'язків у рамках управлінської ланки; - інформаційне забезпечення управлінської діяльності.

Інформація являє собою найважливіший організаційний ресурс. Вона входить у загальний комплекс ресурсів фірми, поряд з кадровими, фінансовими й т. д.

Інформація має багато спільних рис із іншими ресурсами:

    - інформацію необхідно планувати з точки зору виявлення потреби в ній організації; - витрати на одержання й використання інформації можна оцінити з економічної точки зору й вони повинні входити в загальний баланс організації. - інформаційні потреби можуть і повинні бути співвіднесені з можливостями їхнього задоволення, як із внутрішніх, так і зовнішніх джерел.

При споживанні інформація не зникає, а змінює свою цінність.

Спеціаліст організації, працівник, керівник є не просто користувачами, яким постачається інформація, а безпосередніми учасниками інформаційного процесу, найважливішою частиною ІМ.

Спеціалізований інформаційний менеджмент

Похожие статьи




Мета і завдання інформаційного менеджменту - Інформаційний менеджмент: сутність, мета і завдання

Предыдущая | Следующая