Бухгалтерський облік валових доходів - Впровадження елементів управлінського обліку на ТОВ "Український автомобільний холдинг"

Для узагальнення інформації про облік доходів на підприємстві розглянемо облік по кожному рахунку доходів.

Спочатку розглянемо рахунок 70 "Доходи від реалізації", який як відомо призначено для узагальнення інформації про доходи від реалізації готової продукції, товарів, робіт і послуг, доходів від страхової діяльності, про доходи від грального бізнесу, від проведення лотерей, а також про суму знижок, наданих покупцям, та про інші вирахування з доходу.

Враховуючи, що основним видом діяльності підприємства є реалізація автомобілів, запасних частин, надання послуг з обслуговування та ремонту автотранспорту на підприємстві відкрито до рахунку 70 "Доходи від реалізації" такі субрахунки: 702 "Дохід від реалізації товарів", 703 "Дохід від реалізації робіт і послуг".

Спочатку розглянемо узагальнюючий рахунок (додаток №2) 70 "Доходи від реалізації", а враховуючи те, що підприємство займається реалізацією товарів та надання послуг, розглянемо також по субрахунках (додаток №3) № 702 "Дохід від реалізації товарів" та (додаток №4) 703"Дохід від реалізації робіт і послуг"

Протягом року доходи та чистий дохід від реалізації товарів та інші операційні доходи від основної діяльності щомісячно відображаються в обліку наступними записами на синтетичних рахунках та відповідних субрахунках: На суму відвантажених і відпущених (реалізованих) покупцям товарів за договірними відпускними цінами (доходу), включаючи податок на додану вартість (акцизний збір), та інших операційних доходів від основної діяльності:

    - Дебіт 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками" - Кредіт 70 "Дохід від реалізації товарів" , що становить за 2005р. суму 181879 тис. грн. в тому числі по субрахунку 702 "Дохід від реалізації товарів" в сумі-170560 тис. грн. та субрахунку 703 "Дохід від реалізації робіт і послуг" -11329 тис. грн.

На списання суми нарахованого податкового зобов'язання з ПДВ при передоплаті товарів покупцями: Дебіт 702 "Дохід від реалізації товарів", Кредіт 643 "З податкових зобов'язань". При нарахуванні податкового зобов'язання з ПДВ була складена бухгалтерська проводка: Дебіт 643 "З податкових зобов'язань" - Кредіт 641 "Розрахунки за податками", аналітичний рахунок "З податку на додану вартість", що становить по підприємству за 2005р.-22501тис. грн. На відображення в обліку податку на додану вартість при відвантаженні (відпуску) товарів покупцям в рахунок наступної оплати: Дебіт 702 "Дохід від реалізації товарів", Кредіт 641"Розрахунки за податками", аналітичний рахунок "З податку на додану вартість", що становить за 2005р. суму 4181 тис. грн. Тобто, підприємство проводить реалізацію своїх товарів та послуг в основному при попередній оплаті покупців.

За 2005р. на підприємстві було повернуто грошових коштів покупцям, за попередньо перераховані ними грошові кошти на придбання автотранспортних засобів в сумі 4338 тис. грн., з відповідним відображенням по Дебіт 70 та Кредіт -36 та коригуванням відповідної суми валових доходів в Деклараці податку на прибуток та Декларації податку на додану вартість. Таке коригування проводиться у відповідності з чинним законодавством, а саме тільки після повернення коштів покупцям.

Підприємством в 2005 році отримано інший операційний дохід, облік якого ведеться на рахунку (додаток №5) 71 "Інший операційний дохід", де показується узагальнення інформації про інші доходи від операційної діяльності підприємства у звітному періоді, крім доходу від реалізації товарів, робіт та послуг.

До інших операційних доходів відносились в 2005 р. доходи від операційної курсової різниці за операціями в іноземній валюті на суму 132 тис. грн., з відображенням бухгалтерською проводкою Дебіт 312 та Кредіт-714 ; а також заборгованості по розрахунках з нерезидентами за отримані товарно-матеріальні цінності та наданих послугах по їх доставці на Україну з відображенням бухгалтерськими проводками Дебіт 632 та Кредіт-714 на суму 2020 тис. грн і відповідно Дебіт 685 та Кредіт 714 на суму 558 тис. грн. Крім того, майже 64 тис. грн отримано доходу від курсової різниці, при придбанні іноземної валюти, яка відображається бухгалтерською проводкою Дебіт 33 і Кредіт 714.Всього такі доходи становлять суму коштів в розмірі майже 2775 тис. грн.

Похожие статьи




Бухгалтерський облік валових доходів - Впровадження елементів управлінського обліку на ТОВ "Український автомобільний холдинг"

Предыдущая | Следующая