ВИСНОВОК - Модель розподілу інвестиційних ресурсів підприємства

Таким чином, у роботі була проаналізована проблема розподілу інвестиційних ресурсів підприємства в Україні, проаналізовані етапи формування політики інвестиційного управління на підприємстві, описані сучасні методи розподілу інвестиційних ресурсів та оцінки ефективності інвестиційних проектів. Проведен комплексний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства та зроблені висновки щодо доцільності впровадження інвестиційних проектів. Проаналізувавши фактори, які впливають на розподіл інвестиційних ресурсів, була побудована модель, яка враховує випадкові впливи та дозволяє оцінити наслідки розподілу інвестиційних ресурсів на підприємстві.

У першому розділі дипломної роботи був проведений аналіз проблеми інвестиційної діяльності у системі управління підприємством, визначені основні поняття та класифікаціі інвестицій. Також розглянуті основні етапи політики управління інвестиціями на підприємстві.

У системі управління реальними інвестиціями розподіл інвестиційних ресурсів є одним з найбільш відповідальних етапів. На сьогодні існують різноманітні методи розподілу ресурсів та оцінування економічної ефективності інвестиційних проектів. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Усі розглянуті показники оцінки ефективності реальних інвестиційних проектів знаходяться між собою в тісному взаємозв'язку і дозволяють оцінити цю ефективність з різних боків. Тому при оцінки ефективності реальних інвестиційних проектів підприємства їх варто розглядати в комплексі.

У другому розділі роботи був проведений комплексний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства, проаналізована динаміка основних показників його фінансово-економічної діяльності. Проведений аналіз дозволяє зробити висновок, що підприємство є фінансово стійким, має невисоку імовірність банкрутства, але показники рентабельності продукції, активів низькі, що обумовлено невеликим потоком чистого прибутку. Таким чином, на підприємстві виникає гостра потреба в інвестиціях, спрямованих на поліпшення якості продукції чи її модифікацію, яка б користалася попитом у споживачів. У зв'язку з цим має місце розгляд декількох інвестиційних проектів і вибір найбільш ефективного з них з позиції розподілу інвестиційних ресурсів.

У третьому розділі на підставі розрахованих показників ефективності (чистого приведеного доходу, внутрішньої ставки доходності, періоду окупності, індексу доходності) був обран найбільш прибутковий інвестиційний проект. Далі проведен аналіз ендогенних та екзогенних факторів, які мають вплив на ефективність інвестиційного проекту. З урахуванням цих факторів побудована модель оцінки економічної ефективності інвестиційного проекту. Побудована модель дозволяє проводити різноманітні експерименти, задаючи значення вхідних величин. Це дозволяє оцінити проект при різних варіантах перебігу подій у ході його реалізації. Серед отриманих при різних експериментах значення чистого приведеного доходу були розраховані математичне сподівання, середньоквадратичне відхилення та коефіцієнт варіації як ступінь ризику інвестиційного проекту.

Похожие статьи




ВИСНОВОК - Модель розподілу інвестиційних ресурсів підприємства

Предыдущая | Следующая