Методологія ARIS - Побудова архітектури підприємства з використанням методології ARIS

Методологія ARIS є досить рафінованою. Організація в ARIS розглядається з чотирьох точок зору:

    - організаційної структури, - функціональної структури, - структури даних, - структури процесів.

При цьому кожна з цих точок зору поділяється ще на три підрівня: опис вимог, опис специфікації, опис впровадження. Для опису бізнес-процесів пропонується використовувати близько 80 типів моделей, кожна з яких належить тому чи іншому аспекту. В ARIS є потужна репрезентативна графіка, що робить моделі особливо зручними для подання керівництву.

Серед великої кількості можливих методів опису можна виділити наступні:

    - EPC (event-driven process chain) - метод опису процесів, що знайшов застосування в системі SAP R / 3; - ERM (Entity Relationship Model) - модель сутність-зв'язок для опису структури даних; - UML (Unified Modeling Language) - об'єктно-орієнтована мова моделювання.

Інструменти ARIS Toolset (ARIS Easy Design) - єдина середу моделювання, яка представляє собою сукупність чотирьох основних компонентів: Explorer (Провідник), Designer (засіб для графічного описи моделей), Таблиць (для введення різних параметрів і атрибутів), Майстрів (Wizards).

ARIS Easy Design орієнтований на збір інформації та документування, в той час як ARIS Toolset є засобом для повномасштабного управління проектом і дозволяє проводити комплексний аналіз введеної інформації та семантичні перевірки. Крім того, тільки ARIS Toolset дозволяє створювати скрипти (шаблони) для звітів, аналізу та семантичних перевірок побудованих моделей.

ARIS пов'язана з відомими системами управління підприємством (ERP), а саме, ARIS Link для R / 3 дозволяє описати структуру R / 3 в термінах управління бізнес-процесами, і, крім того, провести реінжиніринг, тобто, з R / 3 завантажити в ARIS поточні опису бізнес - процесів; ARIS Analyzer for R / 3 - модуль перевірки створюваних моделей на відповідність методології SAP. В ARIS є можливість тестування проекту на відповідність вимогам стандарту якості ISO 9000.

На перший погляд начебто все чудово і легше перерахувати завдання, які не можна вирішити за допомогою ARIS. Спробуємо розібратися, чого ж слід очікувати на практиці.

Похожие статьи




Методологія ARIS - Побудова архітектури підприємства з використанням методології ARIS

Предыдущая | Следующая