Електрохімічні методи аналізу, їх суть, класифікація, застосування - Теоретичні основи аналітичної хімії

Електрохімічні методи засновані на використанні іонообмінних або електрообмінних процесах, що проходять на поверхні електроду або у приелектродному просторі. Аналітичним сигналом слугує будь-який електичний показник (потенціал, сила току, кількість електрики тощо), функціонально пов'язаний з вмістом та концентрацією розчину.

Ці методи є високочутливими, мають низькі пороги визначення, великий інтервал визначуваних вмістів, нескладністю.

Класифікація:

1. Потенціометрія - заснована на визначенні електрорушійної сили оборотних гальванічних елементів.

В потенціометрії використовують два класи індикаторних електродів:

    1) електроди, на між фазних кордонах яких проходять електрообмінні процеси; 2) електроди, на між фазних кордонах яких проходять іоннообмінні процеси.

Розрізняють Пряму потенціометрію - Безпосереднє визначення равновагового потенціалу та знаходження активності іонів у розчині - та Відносну - потенціометричне титрування - реєстрація зміни потенціалу у ході хімічної реакції між визначуваною речовиною та титр антом.

У потенціометричному титруванні використовуються кислотно-основні, окисно-відновні реакції, осадження та комплексоутворення.

Індикаторний електрод вибирають в залежності від типу хімічної реакції та природи потенціаловизначуваних іонів.

2. Кулометричні методи - засновані на вимірюванні кількості електрики, що витратилася на електроперетворення визначуваної речовини (пряма кулонометрія) або на отримання титранту, що реагує с визначуваною речовиною (відносна кулонометрія).

Цей варіан застосовують для визначення і електроактивних, і електронеактивних речовин у реакціях кислотно-основних, окисно-відновних, в реакціях осадження або комплексоутворення.

3. Кондуктометрія - метод заснований на вимірюванні питомої електропровідностіаналізуємої речовини.

Розрізняють пряму та відносну кондуктометрію. Частіше використовують останню. Для неї проводять реакції кислотно-основні, реакції осадження.

Використовується для аналізу зафарбованих або мутних розчинів, дає високу точність для дуже розведених розчинів і визначення компонентів суміші.

    4. Електрогравіметрія - безеталонний метод, що застосовується наразі для визначення міді і аналізу мідних сплавів. 5. Вольтамперометричні методи - засновані на визначені залежності сили току від зовнішньої напруги.

Похожие статьи




Електрохімічні методи аналізу, їх суть, класифікація, застосування - Теоретичні основи аналітичної хімії

Предыдущая | Следующая