Значення штрихових кодів в торгівлі - Сканери штрих-кодів

На перших етапах застосування кодів в торгівлі їх могли впроваджувати лише великі фірми, що завоювали і підтримують свій імідж за рахунок високої якості продукції. Штрих-коди на упаковці піднімали престиж фірми і грали роль реклами, тому спочатку вони асоціювалися у споживача з товарами, якість яких відповідала підвищеним вимогам. Сьогодні у штрих-кодів інша роль.

Системи штрих кодування, безумовно, корисні і підприємствам-виробникам, і посередникам-магазинам, і споживачам.

Торгова фірма може використовувати штрих-коди для реєстрації продукції, сортування, контролю за зберіганням, пошуку та перевірки перед відвантаженням. Система зчитування елементів штрих-коду майже повністю виключає помилки.

Використання цієї системи в роздрібній торгівлі спрощує працю касира на 30%, скорочує час отримання чека і введення даних в ЕОМ. Обсяг проданих товарів збільшується.

До того ж застосування кодів дозволяє вести своєчасний автоматизований облік проданих і наявних товарів, що дозволяє прогнозувати закупівлі, що особливо важливо для швидкопсувних товарів.

При використанні системи на складі, робот-комірник враховує залишився кількість товарів і здійснює пошук потрібного товару на полицях.

В даний час в США близько 90% всіх товарів, що випускаються мають штрихові коди, в Німеччині - близько 80%, у Франції - понад 70%, в Швеції - близько 45%.

Штрих-коди зчитуються автоматично, за допомогою спеціальних пристроїв. Але якщо їх під рукою немає, товарознавець повинен вміти прочитати штрих-код самостійно (за допомогою арифметичних дій).

Рис. 19

Зчитування штрих-коду (EAN -13) (рис 7).

Застосовується 2 методи.

    1 метод. - Перші 3 цифри - країна походження товару (Росія). - Наступні 6 цифр - код виробника (645384). - Далі - 3 цифри - номер товару в списку виробника (товар 907, вироблений російською компанією за № 645384). - Обчислення 13 цифри:
      А) Справа наліво підсумовуємо всі цифри в парних позиціях (остання враховується): 7 +9 +8 +5 +6 +6 = 41; Б) Множимо отриманий результат на 3: 41 3 = 123; В) Підсумовуємо цифри на непарних позиціях з третьою за рахунком: 0 +4 +3 +4 +0 +4 = 15; Г) Підсумовуємо 2 результат: 123 +15 = 138; Д) Округлюємо отриманий результат в більшу сторону: 138 140; Е) З отриманого результату віднімаємо суму пункту г): 140-138 = 2.

Виходить остання цифра штрихового коду.

Метод 2.

    А) Цифри на парних позиціях множаться на 1; Б) Цифри на непарних позиціях множаться на 3; В) Результат віднімається з найближчого кратного 10 в більшу сторону.

Таким чином, сканери себе перевіряють. Якщо контрольна цифра не співпадає з результатом, то штрих-код не вірний.

Використання системи штрихового кодування припускає використання спеціального обладнання для зчитування та нанесення штрих-кодів:

- Сканери штрихових кодів.

Ручний: SF 51 (Intermec) /

Промислові: SR 60 (Intermec), AS 8110 (Ardox).

- Термінали збору даних.

Ardox PT-80 (Ardox), Intermec CK 3.

- Системи зважування та маркування.

LS -3000 (Dibal).

- Ваги з друком етикеток.

CAS LP, CAS CL -5000

Похожие статьи




Значення штрихових кодів в торгівлі - Сканери штрих-кодів

Предыдущая | Следующая