Ручні лазерні сканери штрих-коду - Сканери штрих-кодів

Технологія лазерного сканування має давню історію, її розробили ще на початку 1970-х років. Підсвічування штрих-коду здійснюється лазерним діодом, промінь від якого "розгортається" в лінію. Безсумнівна перевага такої технології - велика дальність прочитування штрих-коду. Наприклад, у компанії PSC існує серія PowerScan, топ-моделі якої дозволяють зчитувати код з відстані до 11 м. Така потужність потрібно досить рідко, тому найбільшим попитом користуються моделі з дальністю прочитування до 500 мм. При цілком доступною ціною пристроїв цього цілком достатньо для того, щоб робота оператора була зручною.

У цьому класі устаткування виробники створили досить велике число моделей. Серед них, крім вже зазначеної серії PowerScan, можна виділити моделі MS5145, MS9520 / 9540 і MS3780 Fusion від Metrologic; Z-3071 Zebex, LS2208 і LS3408 компанії Symbol.

Так, MS5145 відрізняють невелика маса і компактні розміри, а також здатність зчитувати штрих-код з мінімальною шириною штриха всього 0,1 мм (4 mil).

Для розпізнавання більш складних кодів є інші рішення, серед яких назвемо, зокрема, сканер PowerScan (модифікація HD) фірми PSC, що дозволяє зчитувати код з мінімальною товщиною штриха всього 0,0625 мм (2,5 mil).

metrologic ms3780

Рис. 9 Metrologic MS3780

Так як сканер можна використовувати не тільки при ручному зчитуванні, але і стаціонарно (так званий режим "hands-free", коли товар підносять до сканера), виробники, наприклад Metrologic (MS5145, MS9520 / 9540) і PSC (QS6000), подбали, щоб їх моделі автоматично переключалися в даний режим, якщо помістити сканер на підставку.

Окремо варто згадати продукцію марки Symbol, особливо якщо згадати, що на складах бувають такі умови експлуатації, коли ручні сканери штрих-коду піддаються постійному ризику пошкодження в результаті випадкового падіння, сильного удару (в їх конструкції є механічні елементи) або впливів навколишнього середовища. Спеціально для таких випадків компанія-виробник створила модель LS3408, яка відрізняється підвищеним ступенем захисту від зовнішніх впливів: ударостійкість, пило-та волого-непроникністю. Скло цього сканера має спеціальне покриття, стійке до подряпин, до того ж модель можна експлуатувати при температурі до -30 ° С.

Параметром, якому виробники постійно приділяють увагу і намагаються його поліпшити, є продуктивність сканерів. Компанія Metrologic подбала про збільшення швидкості роботи оператора, випустивши нову модель MS3780 Fusion, відмітна особливість якої полягає в тому, що вона використовує не одну сканирующую площину, як всі інші сканери, а цілих двадцять! Скануючі площині перетинаються під різними кутами, утворюючи всенаправленний растр, а значить, оператору немає потреби піклуватися про правильної орієнтації штрих-коду перед сканером, як це потрібно при використанні однопроменевих моделей. Досить "показати" сканеру штрих-код, а вже хоча б одна з скануючих ліній обов'язково перетне його. Ця особливість, доступна раніше тільки в настільних та вбудованих сканерах штрих-коду, в поєднанні з дуже високою для ручних лазерних сканерів швидкістю зчитування (1333 ліній / с) забезпечує дуже високу пропускну здатність за прийнятну ціну.

Похожие статьи




Ручні лазерні сканери штрих-коду - Сканери штрих-кодів

Предыдущая | Следующая