Особливості поширення франчайзингу в Україні, значення для української економіки - Види франчайзингу в Україні та світі

Запровадження сучасних та перспективних моделей бізнесу є необхідною умовою суттєвого підвищення внеску малого підприємництва у розвиток національної економіки.

Однією з вимог розвитку української ринкової економіки є налагодження взаємовигідних партнерських відносин між великим і малим бізнесом. Така своєрідна комбінація великого і малого бізнесу як франчайзинг дає змогу малому підприємництву піднятися на якісно новий рівень.

Франчайзинг - це метод побудови мережі підприємств, незалежних компаній (франчайзі), які користуються розробленою бізнес-системою, досвідом і репутацією франчайзера (головного підприємства) для досягнення ефективності роботи під спільною торговою маркою. При цьому підвищується швидкість окупності інвестицій, оптимізуються витрати на обладнання, сировину та інші необхідні для роботи матеріали.

Франчайзинг -- найкраща можливість організувати надійну власну справу для малого підприємця, а також для бізнесмена-початківця, оскільки попереднє всебічне випробування технологій бізнесу значно мінімізує підприємницький ризик. Мале підприємство отримує від франчайзера на певних умовах не тільки право на використання його товарного знаку, імені, успішної бізнес-ідеї, але й проходить за його сприяння необхідне навчання, користується послугами з маркетингу.

Франчайзинг може бути вигідним не тільки для тих, хто започатковує власну справу. Це також ефективний спосіб розвитку бізнесу для компаній, які вже досягли успіху і прагнуть розвиватись далі. У них з'являється можливість розширити бізнес на нових ринках, наблизитись до споживача та отримувати додаткові прибутки за рахунок виплат франчайзі.

Дана форма ведення бізнесу на українському ринку з'явивсь не так давно, інтерес до франчайзингу серед ділових кіл зростає з кожним роком. Тож держава має підтримати підприємницьку ініціативу, спрямовуючи свої зусилля на зміцнення виробничо-технічного потенціалу вітчизняного підприємництва, його модернізацію та підвищення конкурентноспроможності.

Найпопулярніші франчайзери в Україні за підсумками 2006 року:

Заклади громадського харчування ТОВ "Системи швидкого харчування": Піца Челентано -- 69 точок, з них 57 працюють за франчайзингом; Картопляна Хата -- 33 точки, з них 31 -- за франчайзингом;

"Блинок" -- 26 точок, з них 14 -- за франчайзингом;

Пан Піца -- 16 точок, з них 4 -- за франчайзингом

Торгівля

Arber. Gregory Arber -- 28 точок, з них 5 працюють за франчайзингом;

DiaWest. Комп'ютерний світ -- 40 точок, з них 5 -- за франчайзингом;

Джинси Суперціна -- 100 точок, з них 40 -- за франчайзингом; Будинок кави -- 32 точки, з них 32 -- за франчайзингом

Послуги

Liqui Moly. "Авторизований сервіс" -- 170 точок, з них 4 працюють за франчайзингом; Галопом по європах -- 28 точок, з них 28 -- за франчайзингом; Ун Моменто -- 11 точок, з них 4 -- за франчайзингом.

Похожие статьи




Особливості поширення франчайзингу в Україні, значення для української економіки - Види франчайзингу в Україні та світі

Предыдущая | Следующая