Відбір проб - Особливості проведення експертизи імпортної кави

Молоко і молочні продукти приймаються партіями. Для контролю якості молока і молочних продуктів за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками відбирають об'єднану пробу від кожної партії продукції. Об'єм об'єднаної проби біля 1,00 дм3 (л). Обсяг вибірки від партії молока, вершків, рідкого замінника незбираного молока і морозива в транспортній тарі складає 5 % одиниць транспортної тари з продукцією: при наявності в партії менше 20 одиниць -- відбирають 1. Обсяг вибірки від партії молока, вершків, кисломолочних продуктів, сметани в споживчій тарі залежить від кількості транспортних одиниць в партії. В кожній відібраній одиниці транспортної тари з молоком, вершками, рідкими кисломолочними продуктами, сметаною відбирають по одиниці споживчої тари.

З об'єднаної проби складають середню пробу молока, рідких молочних продуктів для дитячого харчування, рідких замінників цільного молока для аналізу в кількості 0,5 дм3 (л), вершків, рідких кисломолочних продуктів і сметани -- 0,1 дм3 (л).

Обсяг вибірки від партії сметани, сиру, сирної маси і домашнього сиру в транспортній тарі складає 10 % одиниць. При наявності в партії менше 10 одиниць відбирають одну. З кожної відібраної одиниці транспортної тари з сиром, сирними виробами і домашнім сиром відбирають дві одиниці споживчої тари з продукцією, якщо вироби масою до 250 г і одну одиницю, якщо вироби масою 250 г і більше.

Обсяг вибірки від партії сирних напівфабрикатів і морозива в споживчій тарі складає 10 % одиниць транспортної тари з продукцією. При наявності в партії менше 10 одиниць відбирають одну. З кожної відібраної транспортної одиниці відбирають одну споживчу одиницю для сирних напівфабрикатів і дві -- для морозива. Середня проба складає 100 г, а продукції з наповнювачами (цукатами, родзинками, горіхами та ін.) -- біля 150 г.

Обсяг вибірки від партії молочних консервів, масла вершкового стерилізованого в транспортній тарі складає 3 % одиниць транспортної тари з продукцією, але не менше двох одиниць для згущених молочних консервів і масла вершкового стерилізованого і не менше трьох одиниць для сухих молочних продуктів. Обсяг вибірки продуктів в споживчій тарі складає 3 %, але не менше 2 одиниць. З кожної відібраної транспортної тари відбирають одну споживчу упаковку для фізико-хімічного аналізу і другу -- для органолептичних досліджень або одну одиницю для згущених молочних консервів і масла вершкового стерилізованого в споживчій тарі масою нетто 1 000 г і більше. Маса середньої проби для досліджень складає 300 г. Обсяг вибірки партії масла в транспортній і споживчій тарі складає 5 % одиниць транспортної тари з продукцією. При наявності в партії менше 20 одиниць відбирають одну. З кожної включеної в вибірку одиниці транспортної тари з фасованим маслом відбирають 3% одиниць споживчої тари. Середня проба, призначена для аналізу, повинна складати 50 г.

З кожної включеної до вибірки одиниці транспортної тари з сирами відбирають 1 головку, батон сиру або 1 одиницю споживчої тари з продукцією. Середня проба сирів для досліджень повинна складати 50 г. Перед відкриттям тари з продукцією кришки фляг, бочок, банок тощо очищують від забруднень, промивають і протирають.

У першу чергу, відбирають проби для мікробіологічних аналізів. Відбір точкових проб рідких, в'язких і згущених продуктів проводять кухлем або черпаком ємністю 0,10; 0,25; 0,50 дм3 (л) з жорсткою ручкою довжиною від 50 до 100 см, металевою або пластмасовою трубкою з внутрішнім діаметром 9 ±1,0 мм по всій її довжині і з отворами на кінцях. Відбір точкових проб напівтвердих, твердих і сипучих продуктів проводять шпателями, ножами або спеціальними щупами. При складанні об'єднаної проби молока і молочних продуктів число точкових проб від кожної одиниці тари з продукцією, яка включена до вибірки, повинна бути однакова.

Пристрій, який використовується для відбору проб, повинен бути вироблений з нержавіючої сталі, алюмінію або з полімерних матеріалів, дозволених Міністерством охорони здоров'я для використання в харчовій промисловості. Не допускається використання несправних, забруднених, із слідами іржі пристроїв. Скляний, металевий, фарфоровий або полімерний посуд, який використовується при відборі проб, повинен бути сухим, чистим, без запаху, мати відповідну ємність і форму, зручну для проведення аналізів. Посуд закривають корком або обгортають фольгою, гумовою пробкою або кришками. Допускається відбирати проби масла, сиру, сухих молочних продуктів у пергамент (ДСТУ 4834:2007).

Похожие статьи




Відбір проб - Особливості проведення експертизи імпортної кави

Предыдущая | Следующая