Особливості товарознавчої експертизи молочних продуктів - Особливості проведення експертизи імпортної кави

Особливості приймання. Кожна партія масла, сирів, молочних консервів супроводжується посвідченням про якість, яке видається постачальником (виробником) і оформляється не раніше, ніж за два дні, а на бринзу -- за три дні до відвантаження (відпуску). Постачальник (відправник) зобов'язаний вкласти в кожний вагон, контейнер або авторефрижератор з товарами в спеціальному пакеті, прикріпленому до стіни від дверей, фактуру, зводноекспертний лист на вершкове масло, сухе молоко і консерви, на топлене масло, сири, бринзу; крім того, специфікацію, де вказують масу брутто, тари і нетто кожного місця, а на сир також -- кількість головок, швейцарський і голландський сири -- кількість брусків у кожному ящику. В пакет вкладають також документи, які посвідчують якість всіх відвантажених товарів. В експертному листі повинні бути вказані: дата виробництва товару, номер варки і найменування виробника. Масло, сир, молочні консерви повинні бути вкладені в вагоні за видами і сортами, контрольні місця кожної відвантаженої партії товарів вкладаються перед штабелем (біля дверей).

Постачання торговим організаціям морозива проводиться тільки загартованого. При централізованому постачанні постачальник повинен створити умови, які забезпечують підтримання температури морозива не вище мінус 12 °С.

Приймання товарів за масою нетто проводиться: масла вершкового -- за кількістю місць і стандартною вагою, що вказана на маркуванні; масла топленого, сиру, сметани, маси сирної, молочних консервів у бочках, бідонах і флягах -- за фактичною масою брутто за виключенням маси тари; розсільних сирів -- за трафаретом; якщо при перевірці фактичної маси нетто 10 % місць будуть виявлені відхилення від маси за трафаретом, ці відхилення розповсюджуються на всю партію; морозива, сирів плавлених фасованих, консервів молочних у герметичній тарі -- за кількістю місць і масою за маркуванням. Приймання товарів за якістю, кількістю місць і масою нетто в порушеному упакуванні проводиться в момент вивантаження товару протягом 12-72 годин у залежності від виду транспорту.

Органолептична перевірка якості сметани і сиру проводиться отримувачем не пізніше 3 годин, а молока і кисломолочних продуктів (за виключенням сметани і сиру) -- не пізніше 1 години.

Молоко, в якому пройшов процес бродіння в роздрібному торговельному підприємстві до закінчення терміну реалізації при дотриманні встановлених санітарними правилами умов, приймається постачальником після перевірки якості його представником постачальника на умовах, передбачених у договорі.

Похожие статьи




Особливості товарознавчої експертизи молочних продуктів - Особливості проведення експертизи імпортної кави

Предыдущая | Следующая