Формування стратегічних напрямків подальшого розвитку підприємства - Елементи, особливості та механізми визначення маркетингової стратегії ПАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч""

Формування господарської стратегії в загальному вигляді можна визначити як процес розробки цілей розвитку і функціонування підприємства на певний період часу, а також способів використання коштів для досягнення поставленої мети.

Вибір господарської стратегії залежить від безлічі умов: форм конкурентної боротьби і ступеня її жорсткості, темпів і характеру інфляції, економічної політики уряду, порівняльних переваг національної економіки на світовому ринку і інших так званих зовнішніх чинників, а також внутрішніх чинників, пов'язаних з можливостями самого підприємства, тобто його виробничими і фінансовими ресурсами.

Процес формування господарської стратегії підприємства включає:

- Формування базової стратегії;

Базисна стратегія - стратегія, яка формується в залежності від змін зовнішнього і внутрішнього середовища; являє собою загальну концепцію поведінки фірми на даному етапі її функціонування. Проаналізувавши портфель продуктів, баланс і фінансову звітність, макро-, мікро - і внутрішнє середовище ПАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч", можна зробити висновок, що компанії доцільно використовувати комплексно елементи стратегій концентрованного та інтегрованного зростання - це, перш за все, посилення позицій на ринку, розвиток ринку, розвиток продукту, зворотна вертикальна інтеграція, розвиток постачання, закупівель і поставок сировини.

- Формування конкурентної та господарської стратегії;

Конкурентна стратегія - довгострокові заходи наступального або оборонного характеру, покликані зміцнювати становище фірми з урахуванням факторів інтенсивної конкуренції. Формування конкретної стратегії підприємства націлене на досягнення його конкурентних переваг. Економіст М. Портер виділив три основні стратегії, які мають універсальний характер і можуть застосовуватися щодо будь-якої конкурентної сили. Це - перевага у витратах, диференціація, фокусування. ПАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч" слід комплексно використовувати стратегії диференціації та фокусування - це, перш, за все, виділення найбільш довгостроково привабливих та прибуткових сегментів ринку, товарів, розробка унікальних властивостей продукту, уніфікація асортименту та виділення найбільш привабливих з точку зору споживацької цінності.

З позиції ефективності виробництва виділяють два типи господарських стратегій:

    1) Стратегії першого типу спрямовані на отримання довгострокового прибутку, підвищення стійкості фінансового положення фірми, її конкурентоспроможності протягом відносно тривалого періоду часу, до них відносяться: мінімізація витрат виробництва, розширення частки ринку, інноваційне програмування НДДКР; 2) Стратегії другого типу спрямовані на оптимізацію поточних фінансових показників, максимізацію короткострокового прибутку. Серед них виділяють: стратегію максимізації (штучного завищення) витрат виробництва, імітаційне програмування НДДКР, стратегію маніпулювання портфелем вкладень капіталу.

ПАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч" слід комплексно використовувати стратегії першого типу, а саме - мінімізації витрат виробництва в контексті застосування більш продуктивного обладнання; розширення частки ринку в контексті підвищення якості продукції та рівню обслуговування споживачів; імітаційне та інноваційне програмування НДДКР в контексті впровадження прогресивних технологій в розробці нового і модернізації існуючого продукту, якісні і "косметичні" поліпшення упаковки наявного продукту на ринку;

- Визначення функціональних стратегій.

Функціональні стратегії - це комплекси заходів і програм для окремих функціональних сфер і підрозділів підприємства. Вони мають підлегле значення і є, по суті, ресурсними програмами, що забезпечують практичну реалізацію загальної, базової стратегії. Основними сферами діяльності підприємства є виробництво, маркетинг, науково-дослідні і дослідно-конструкторські розробки (НДДКР), фінанси, управління.

Конкурентними перевагами ПАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч" є портфоліо продуктів і брендів, прогресивне виробництво, можливості в галузі наукових досліджень, люди, культура, цінності та ставлення та імідж. Отже, складовими єдиної функціональної стратегії підприємства є:

    1) виробнича стратегія зосереджена на рішеннях про необхідні потужності, розміщенні промислового обладнання, основних елементах виробничого процесу; 2) Стратегія НДДКР узагальнює основні ідеї про новий продукт - від його первісної розробки до впровадження на ринку; 3) Фінансова стратегія розробляє правила поведінки підприємства на ринку грошей та цінних паперів, здійснює вибір бажаних форм і методів кредитування і використання фінансових ресурсів; 4) Маркетингова стратегія визначає торгово-збутову діяльність підприємства, фактори просування товарів і послуг на ринку; 5) Стратегія управління персоналом дозволяє вирішувати проблеми підвищення привабливості праці, мотивації, оптимізації трудових процесів і чисельності персоналу.

ПАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч" слід робити акцент на комплексний розвиток виробничої, НДДКР та маркетингової стратегій. Також підприємству треба звернути увагу на упаковку продукту, поліпшення якості її матеріалів, її "оживлення" та зручність для споживача.

Похожие статьи




Формування стратегічних напрямків подальшого розвитку підприємства - Елементи, особливості та механізми визначення маркетингової стратегії ПАТ "Львівська кондитерська фабрика "Світоч""

Предыдущая | Следующая