ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ І ПОТРЕБИ В РЕСУРСАХ, Визначення виробничої програми - Дослідження ринку чаю в Україні

Визначення виробничої програми

Сучасне виробництво - складний процес перетворення матеріалів, сировини, напівфабрикатів і інших предметів праці в готову продукцію, що задовольняє потреби ринку.

У ПП "SunTea" організовані поставки кращої сировини для виробництва продукції, використовуються досконалі технології для очищення сировини. Склад для зберігання рослинної сировини повинен бути сухим, чистим, добре провітрюваним, захищеним від комірних шкідників і прямого сонячного світла. Для перевезення сировини до місця переробки необхідно використовувати тільки критий транспорт без сторонніх запахів. [8]

Сучасний технологічний процес виробництва чаю зводиться до наступних операцій: зав'ялювання, скручування, ферментація, сушка, сортування і розфасовка. [9]

Перша стадія обробки чайного листа - процес зав'ялювання. Зелене листя чаю закладається в барабани, що обертаються, через які продувається гаряче повітря при температурі близько 40 С. Температура і вологість повітря варіюються залежно від вигляду чаю, який потрібно отримати в результаті. В'янучи, листя втрачає близько 30-40% вологи і стає при цьому м'яким і і податливим до скручування.

Друга стадія - процес скручування, який включає використання спеціальних машин - ролерів, які стискають і скручують чайні листи, для того, щоб змінити структуру тканини листа і надати їм форму, яку ми звикли бачити в упаковці готового продукту.

Третя стадія, яка є однією з основних етапів виробництва чаю - процес ферментації (або окислення). Коли скручування закінчено, чай розкладають на лотки чи столи. Внаслідок контакту ферментів клітинного соку з повітрям починаються процеси окиснення. Результатом цих процесів є аромат, колір і міцність чаю. Орієнтовна температура перебігу цих процесів - плюс 26 °С. Тривалість окиснення коливається від 30 хв. до двох годин.

Після закінчення ферментації чай подають на фінальну стадію виробництва - сушіння, яка проводиться подачею гарячого повітря в спеціальні машини при температурі 92-95 С. Головна мета операції - перервати біохімічні реакції, що відбуваються в чайному листі у момент найвищого накопичення цінних речовин і понизити вологість чаю до нормальної. Міжнародним стандартом вологості вважається 2-5%. Від вологості залежить тривалість зберігання готового чаю.

Заключний етап - сортування та розфасовка. Здійснюється залежно від розміру листя за допомогою різних номерів сит, або оптичних лазерних машин. Весь розсип сухих чаїнок ділять на декілька фракцій. Чай зазвичай пакують у великі дерев'яні ящики для експортування або у меншу тару, чайні пакетики тощо.

Найважливішим розділом плану господарської діяльності та розвитку будь-якого підприємства є його виробнича програма. Виробнича програма на 2016-2017 рік становить 100000 упаковок чаю по 100 г, тобто 10000 кг на рік. За умови продажу всієї продукції підприємство отримає 2270000 грн. виручки від реалізації (табл. 2.1).

Таблиця 2.1 Визначення виробничої програми на 2016-2017 рік

Назва продукції

Одиниця виміру 0,1 кг

Обсяг виробництва, упаковка

Ціна за одиницю продукції грн.

Обсяг реалізації, грн.

Чай чорний

Упаковка

41000

18

738000

Чай зелений

Упаковка

37000

21

777000

Чай жовтий

Упаковка

22000

29

638000

Разом

*

100000

22,7

2153000

Похожие статьи




ОБГРУНТУВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ І ПОТРЕБИ В РЕСУРСАХ, Визначення виробничої програми - Дослідження ринку чаю в Україні

Предыдущая | Следующая